Молоді фермери Дніпропетровщини виступають за проведення земельної реформи

logo

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення ― необхідний крок, без якого молоді сім’ї не можуть розпочати ведення сімейного фермерського господарства на селі. 

Ринок землі можна розглядати лише через 5 років ― АФЗУ
Валерій Пекар: Треба перевести розмову про земельну реформу з категорії міфів і забобонів в категорію серйозної розмови

Про це розповів голова Дніпропетровської сільськогосподарської консультаційної служби Максим Максимов, передає прес-служба Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб в Україні.

За словами Максимова, фермери області розраховують на те, що скасування мораторію на продаж землі с/г призначення та заплановані урядом України спеціальні умови купівлі землі молодими фермерами допоможуть їм розширити можливості для ведення сімейного фермерського господарства.

Віктор Кулініч, начальник управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області, наголосив, що навіть якщо власник паю продасть свій пай, незавершений договір оренди залишиться в силі. Таким чином буде захищено поточну бізнес-модель в АПК.

Окрім скасування мораторію, поточний стан землекористування потребує впровадження більш дієвих методів контролю за використанням землі щоб запобігти зниженню якості земельних ресурсів. 

Юрій Бутенко, головний спеціаліст юридичного відділу ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області, зазначив, що з березня 2017 року Держгеокадастр набув нових повноважень ― контролювати дотримання законодавства про захист ґрунтів та вже нарахував близько 700 тис. грн штрафних санкцій за порушення. Найбільш поширеними є використання ділянок не за призначенням та самовільне використання земельних ділянок. Він звернув увагу, що заохочує усіх небайдужих, включно з журналістами, інформувати про випадки порушення законодавства про захист ґрунтів.