Молодь Дніпра запрошують до Антикорупційної школи

logo

Молодь Дніпра запрошують до Антикорупційної школи

Молодь Дніпра закликають долучитися до першої в місті Антикорупційної школи. Сьогодні, 15 березня, автори проекту розповіли, яка навчальна програма чекає учнів школи та навіщо потрібна антикорупційна діяльність, передає Дніпроград. 

Голова громадської організації «Спільнота активної молоді САМ» Владислав Мельничук розповідає, що ідея антикорупційної школи виникла давно. Адже в Україні, зокрема і Дніпрі, корупція є однією з найбільших та актуальних проблем.

«У Дніпрі часто проводять політичні школи, журналістські навчання, бізнес-уроки. Проте антикорупційної школи досі не було. Хоча тема досить болюча та актуальна, адже Україна на сьогодні посідає досить високе місце серед країн, де розвинена корупція. Всесвітній досвід показує, що найуспішніші ті країни, де низький рівень хабарництва та корупції. Тож якщо ми хочемо успішного майбутнього для країни, то зобов’язані боротися з цією проблемою», — пояснив Владислав Мельничук.

Цільовою аудиторію школи є молодь. Активісти переконані, що рушійною силою змін є студенти та школярі. Загалом проект стартує вже наступного тижня.

«Ми починаємо вже з 19 березня. Ми проведемо публічні зустрічі зі студентами у вишах нашого міста, де розкажемо про антикорупційну діяльність, бюджетні кошти, інструменти протидії корупції та інше. Вже у квітні стартує більш практичний модуль, де покажемо, що таке відкриті дані, декларації, податки, бюджетні кошти, державні закупівлі та публічна інформація. Головна мета — забезпечити учасників дієвими інструментами для боротьби з корупцією», — пояснив Владислав Мельничук.

Спікерами запросили експертів з ProZorro, НАБУ, Clarity Project, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International, «Наші Гроші», «Бігус.інфо». Менторами школи стануть й представники дніпровської антикорупційної ГО «Громадський контроль». Її представник Ілля Рибаков розповідає, що підготував для молоді низку цікавих кейсів для проведення власних розслідувань. 

«Насправді у сучасному світі з’явилося низка інструментів з відкритою інформацією, яку можна проаналізувати. Проте ані у вишах, ані в правоохоронних органах досі не навчають ними користуватися. Тому з одного боку ми хочемо зацікавити молодь займатися антикорупційною діяльністю. З іншого — навчити якісно та ефективно цим займатися», — пояснив Ілля Рибаков. 

Активісти також наголошують, що антикорупційною діяльністю може займатися будь-хто та закликають долучитися до боротьби з корупцією та поширення принципів прозорості і підзвітності, а також до формування культури несприйняття корупції в країні. 

Нагадаємо, у підсумку учні школи проведуть власні розслідування та матимуть змогу стажуватися у провідних антикорупційних організаціях міста.

Автор: Дарина ТВАРА