Міжрегіональний проект «Уроки повсякденності» завершився в Кам’янському

logo

У рамках програми  святкування 25-річчя Незалежності України в Музеї історії міста Кам’янске пройшов другий, підсумковий етап інноваційного комунікативного музейного  проекту «Уроки повсякденності».  Перший  етап проекту, започаткованого  Музеєм історії м. Кам’янське спільно зі Львівським музеєм історії релігії  (автор ідеї – Зоряна Білик) відбувся у     травні 2016 р. на базі музею-садиби сім’ї Антонич у селі Бортятин  Мостиского району Львівської обл.  В ньому взяли участь представники громад сіл Карнаухівка та Бортятин.

 У ході панельних дискусій для відкритого обговорення  були запропоновані такі важливі теми, як місце і роль у повсякденному житті жителів різних регіонів України духовно-релігійних цінностей, сприйняття ними понять «Сучасний герой», символів самоідентифікації української  нації і т. д. 

Для проведення другого етапу проекту до м. Кам’янске прибула делегація зі Львівщини, яка включала працівників  Львівського Музею історії релігії   і представників територіальних громад села Бортятин. Захід, що збігся з головним державним святом нашої країни,  стартував в  Музеї історії  Кам’янського із загальної молитви за Україну і її захисників, проведеною священиками місцевих парафій Української Православної церкви Київського патріархату і Української Греко-католицької церкви.

Потім відбулося відкриття виставки «Творець українського гімну» (життєпис автора музики Михайла Вербицького), яку презентувала її автор, заступник директора Львівського музею історії релігії Зоряна Білик; історико-документальної виставки «Випробовування Незалежністю», створенної кам’янськими музейниками; а також прем’єра документального фільму Віктора Заславського, присвяченого історії створення державного гімну України.   

Програма міжрегіонального комунікативного проекту продовжилась у Карнаухівці. Гостей з Галичини зустріли представники місцевої громади на чолі з селищним головою Тетяною Фріске. У місцевому клубі після перегляду фільму про історію села Бортятин, і концерта місцевого фольклорного колективу відбулася панельна дискусія  «Самоідентифікація і проблема формування особистості: родина, мова, культура, Україна». Представники Заходу і Сходу України  відверто ділились своїми  думками на ці теми, наприкінці продемонструвавши єдність поглядів,  відсутність розбіжностей в оцінці засадничих цінностей і категорій поняття ідентичності в сучасному турбулентному світі. Після завершення дискусії приймаюча сторона влаштувала для гостей захоплюючу подорож Дніпром, знайомство з незабутніми карнаухівськими краєвидами і оригінальною рибальською кухнею. Наступного дня для учасников  проекту була організована екскурсія до Національного історико-археологічного заповідника «Камяна Могила», розташованого в Запорізькій області, з відвідуванням цього унікального природного об’єкту і присвяченого йому музею. 

Наталя Буланова,директор Музею історії міста Кам`янське