Мистецтво, яке не розважає: у Дніпрі відбувся допрем’єрний показ вистави «Війни немає … Є»

logo

Мистецтво, яке не розважає: у Дніпрі відбувся допрем’єрний показ вистави «Війни немає ... Є»

Вчора, 25 травня, у Дніпрі відбувся допрем’єрний показ вистави «Війни немає … Є», присвяченим суперечливим поглядам щодо війни на Сході України та внутрішнім переживанням бійця. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення — Дніпровського академічного музично-драматичного театру імені Шевченка.

Сучасна драма парадоксу «Війни немає … Є» – це вистава, яка покликана нагадати, що на Сході досі воюють українські солдати. Адже велика частина суспільства збайдужіла до страшної реальності.  

«Суспільство поділяється на людей і людей з телевізора. Останніх ми не любимо, вони несправжні. Три доби війни не буде — так сказали по телевізору. Це було вранці, а ввечері ми втратили побратимів. Може на тому боці показують інші програми, може там зламався телевізор?», — промовив один з героїв спектаклю.

Головну роль українського добровольця виконує актор та ветеран війни Ігор Кирильчатенко. Його персонаж намагається подолати наслідки війни у власній свідомості. Однак війна у образі соняхів постає перепоною на цьому шляху. Війна підказує воїну, що йому потрібно лише одне – справжня зброя.

«Коли був обстріл ,соняхи також падали як солдати. За час війни вони навчилися повертати голову не до сонця, а навпаки. Тому в соняхах не сховаєшся», — йшлося у виступі.

Спектакль змушує глядачів перебувати в постійному напруженні. Зі слів акторки театру Шевченка та виконавиці однієї з ролей Вероніки Голованьової, деякі глядачі не витримували до кінця вистави через власні переживання.

«Моя війна починалася в 2014 році з батальйону «Азов», а потім були Піски і передова до 2015 року. Після цього я цивільний і їзджу зараз до хлопців. Моя відмінність в тому, що на війну я йшов, вже будучи письменником і з першого дня я писав. В театрі ми бачимо трактування книжок, які я написав. Я не причетний до постановки цього дійства і дійсно приголомшений. Це мистецтво, яке не розважає. Воно хапає за серце і нікуди не відпускає», — сказав поет, прозаїк, військовослужбовець з Тернопільської області Борис Гуменюк, за мотивами якого створений спектакль.

Заступник директора Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру імені Шевченка Тетяна Сторожук розповіла, що п’ять відсотків зібраних коштів будуть передані для допомоги воїнам зі Сходу України.

«Недарма я писав в 2014 році, що серце України б’ється в Дніпрі. На жаль, я добре знаю дорогу до лікарні Мечникова, адже там велика кількість український бійців лікувались від тяжких поранень. Відтепер я буду знати дорогу до Дніпровського театру Шевченка», — додав Борис Гуменюк.

Нагадаємо, що у ДніпроОДА презентували документальний повнометражний фільм «Невидимий батальйон». У стрічці йдеться про жінок на війні: сильних, наполегливих та сміливих.

Автор: Людмила СТУПАК