Мистецтво для всіх: у Дніпрі продовжують боротися за доступність художніх та музичних шкіл

logo

Мистецтво для всіх: у Дніпрі продовжують боротися за доступність художніх та музичних шкіл

Дніпряни продовжують відстоювати культурне майбутнє міста, якому може завадити ліквідація бюджетного фінансування міських музичних та художніх шкіл. Активні мешканці міста зареєстрували відповідну петицію, у якій звертаються до міського голови з проханням не допустити надмірне підвищення оплати за навчання у даних закладах Дніпра.

Як раніше повідомлялося, за ініціативи департаменту гуманітарної політики ДМР був підготовлений проект рішення виконкому, згідно якого естетичним закладам освіти подається зменшення бюджетних видатків на фінансування цих шкіл та можливе переведення великої кількості учнів на платну основу навчання.

У петиції зазначається, що багаторазове зростання оплати за навчання (до 1200-1500 грн. на місяць) буде непомірним тягарем для переважної більшості родин, і батьки навряд чи зможуть платити за музичну освіту своїх дітей

«Діти, які ходять до музичної школи, не зважаючи на свій маленький вік, мають звичку щоденно працювати над собою, вміють долати перешкоди і дарувати радість своїми музичними виступами. Ці вміння впродовж різних часів були важливими у формуванні духовного підґрунтя країни. Непомірно велике підвищення оплати за музику спричинить не лише маленькі трагедії в житті дітей, які обірвуть свій музичний розвиток, і вчителів, які втратять роботу, а й обернеться втратою для культури і духовного рівня нашого міста і країни», — йдеться у петиції.

Нагадаємо, у наслідок недолугої діяльності Департаменту гуманітарної політики, у Дніпрі вибухнув скандал навколо можливого «переформатування» освітніх закладів культури. Під час засідання комітету з гуманітарних питань Громадської ради при міськраді, чиновниця зазначила, що більшість дітей ходять у музичні школи через комплекси батьків.

У свою чергу, народний депутат України з Дніпра Андрій Денисенко повідомив, що докладе усіх зусиль аби зупинити місцеві клептократичні процеси у сфері освіти.

Підпис петиції буде тривати місяць, необхідна кількість підписів — 900. Наразі зібрано більше 380.

Автор: Ольга АНДРОСОВА