Міста немає у списку зони бойових дій: Правозахисна група «СІЧ» допомогла переселенцям відновити соціальні виплати

logo

Міста немає у списку зони бойових дій: Правозахисна група "СІЧ" допомогла переселенцям відновити соціальні виплати

Правозахисна група «СІЧ» допомогла переселенцям з Донеччини отримати соціальні виплати, які вони втратили через зміни у розпорядженні Кабміну. Зокрема, населений пункт, де раніше проживали внутрішньо-переміщені особи, не внесли в список зони АТО. Про це під час прес-конференції розповіла юрист Правозахисної групи «СІЧ» Ксенія Онищенко, інформує Дніпроград.

За допомогою до ПГ «СІЧ» звернулася Тетяна Здоровцова, яка розповіла, що її батьки переїхали до Дніпра, коли на Сході країни почалися бойові дії. Протягом певного часу вони отримували соціальну допомогу — близько 800 гривень щомісяця. Проте після змін у Розпорядженні Кабміну навесні 2017 року батьки дівчини виплати втратили.

За словами юриста Ксенії Онищенко, до 2017 року в Україні функціонував один порядок, який регулював соціальні виплати для переселенців. Зокрема, діяла постанова Кабміну, яка включала всі території Донецької та Луганської областей, де велися бойові дії, і люди, які там проживали, але потім покинули територію, отримували соціальні виплати.

«Навесні 2017 року до постанови були внесені зміни. Нові зміни встановлюють, що адресна допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які проживали на тимчасово окупованій території України, території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктах, які розташовані на лінії зіткнення», — розповіла Онищенко.

Перелік населених пунктів затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11 2014 № 1085. Однак станом на 2017 рік ситуація з визначенням територій, склалася таким чином, що передбачене в законодавстві не відповідає фактичному стану речей.

«Список територій неідеальний. Адже помилки, допущені раніше, зміни, що відбулися за час проведення бойових дій, не враховано в Розпорядженні. Останні зміни до Розпорядження вносилися в 2015 році. У самому розпорядженні передбачено, що Міністерство внутрішніх справ України, СБУ за інформацією від Антитерористичного центру (АТЦ) при СБУ зобов’язані щомісяця вносити на розгляд Кабмін. Але цього не відбувається. Через таку прогалину чимала кількість переселнців, населені пунктів яких не внесли до Розпорядження, втратили законні соціальні виплати», — розповіла Ксенія Онищенко.

Аби допомогти батьками Тетяни Здоровцової отримати соціальні виплати, юристи Правозахисної групи «СІЧ» написали скаргу до Міністерства соціальної політики.

«До скарги ми додали роздруковану карту, тобто наочно показали, де знаходиться цей населений пункт. Експерти Міністерства створили комісію, на який прийшли до висновку, що дійсно територія, де проживали батьки Тетяни, знаходиться в зоні окупації, і ці внутрішньо-переміщені особи заслуговують на виплати», — зазначила Ксенія Онищенко.

Автор: Дарина ТВАРА