Міський голова Дніпра Борис Філатов поділився результатами візиту до Мілану та звернувся до депутатів і членів уряду

logo

Під час робочої поїздки до Італії міський голова Дніпра Борис Філатов разом з почесним консулом республіки у Дніпрі Андрієм Здесенком зустрівся з мером Мілана Джузеппе Салою. Сторони обговорили перспективи взаємодії та подальшого партнерства. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний». 

«Це місто величезних амбіцій, яке хоче бути взірцем співробітництва між місцевим самоврядуванням Італії та України.Мілан хоче дати політичний сигнал усім італійським муніципалітетам щодо допомоги українським містам. Йдеться не лише про Дніпро. Це буде новий імпульс міжмуніципального партнерства для різних громад обох країн. Щоб підтримка дійшла до якомога більшої кількості людей», — прокоментував Філатов результати зустрічі. 

Філатов в Італії

За словами Філатова, нині вже прораховуються варіанти отримання Дніпром низки комунальної техніки з Мілана. Водночас, говорячи про проблему реєстрації в Україні гуманітарної допомоги від іноземних громад, міський голова Дніпра підкреслив, що зараз (через довоєнні екологічні стандарти) міста втрачаютьчималі ресурси, які прагнуть надавати міжнародні партнери: 

«У вас може бути ступор. Чи здатні ви уявити собі, що зараз ми НЕ МОЖЕМО зареєструвати техніку, яку надають нам іноземні міста, бо вона «не підпадає під екологічні стандарти»? Наші «відповідальні» керманичі з профільних міністерств (наприклад, МВС), так і не змогли вирішити цю «проблему» за два роки війни! Коли італійці чують від нас – країни, де заміновано третину (!) територій, зруйновано Каховську греблю тарозбомблено купу підприємств, що ми не в змозі забирати у них БЕЗКОШТОВНО, скажімо, міські автобуси – бо ж «держава не дозволяє», то вони дивляться на нас, як на йолопів… Тому шановним депутатам та членам уряду варто було б вирішити це питання. Бо через ці прискіпування ми втрачаємо ресурси та виглядаємо щонайменше дивно. Країна у стані війни відмовляється від безкоштовної допомоги, бо «викиди не відповідають стандартам ЄВРО-5», — зазначив він. 

Філатов в Італії

У найближчі дні міський голова Дніпра проведе у Міланіще низку зустрічей з представниками тамтешнього муніципалітету — зокрема, у транспортній галузі. Окрім того, Борис Філатов уже анонсував роботу над іншим кейсом міжмуніципального співробітництва зі ще одним надпотужним містом країни Євросоюзу.

Джерело: міська рада Дніпра

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про передачу на фронт чергової партії FPV-дроніввід Дніпра. Також ми писали про те, що мер Дніпра Борис Філатов розповів про конференцію у Лейпцигу та зміни у свідомості німців.