Міськрада просить у облради понад 200 мільйонів гривень на освіту та медицину

logo

Міськрада просить у облради понад 200 мільйонів гривень на освіту та медицину

Сьогодні, 21 листопада, під час 37-ї сесії міськради Дніпра, депутати ухвалили звернення до влади Дніпропетровщини з проханням надати 209 млн грн додаткової дотації у регіональному бюджеті на утримання закладів медичної та освітньої галузей. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У зверненні йдеться, що Дніпро нібито недоодержує кошти на утримання медичної та освітньої галузей. Зокрема, обсяги освітньої та медичної субвенції на 2019 рік не забезпечують потребу у коштах на оплату праці працівникам цих галузей.

«При потребі у коштах на оплату праці працівникам лікувальних закладів  — 834,5 млн грн, а педагогічним працівникам — 1269,5 мл грн по місту визначено обсяг медичної субвенції у сумі 738,9 млн грн, а освітньої субвенції у сумі 1097,1 млн грн, що становить 88,5% та 86,4% від потреби відповідно», — йдеться у повідомленні.

Також депутати зазначають, що за рік зросла заробітна плата в бюджетній сфері, вартість енергоресурсів та розмір соціальних гарантованих виплат населенню, тому можливості покрити нестачу освітньої та медичної субвенції немає. Окрім того, з державного бюджету передано 13 професійно-технічних закладів, загальні витрати яких складають більше 200 млн грн. Для цього депутати проситимуть у облради 209,3 млн грн. 

Нагадаємо, у Дніпрі освітяни судяться із міською радою через незаконні звільнення працівників шкіл та садочків. Департамент гумполітики переконує, що у міському бюджеті не вистачає коштів на оплату зарплатні. Проте наразі невикористаними лишаються 14,7 млн грн цільової державної субвенції, яку виділяють на оплату праці працівників навчальних закладів. Ще 16 млрд грн бюджетних коштів лежить на депозитах в банку. 

Автор: Дарина ТВАРА