Міська рада скасувала скандальний наказ №29, а суд закрив справу

logo

Міська рада скасувала скандальний наказ №29, а суд закрив справу

Сьогодні, 26 листопада, суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду закрив розгляд справи щодо визнання протиправними пунктів наказу № 29 Департаменту гуманітарної політики «Про оптимізацію штатних розкладів». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Під час засідання до судді Володимира Горбалінського звернувся відповідач – Департамент гуманітарної політики — з клопотанням про закриття судового процесу. Виявилося, що Дніпровська міська рада скасувала наказ №29 тиждень тому, 19 листопада. При цьому ані суду, ані заявникам представники Департаменту для ознайомлення документ не надіслали, а надали його вже на самому засіданні.

Із клопотанням не погодилися ані позивачі, ані треті особи.

«Скасування наказу це добре. Але це не вирішує питання відновлення штатних посад та людей на робочих місцях. Тому ми виступаємо категорично проти закриття справи. Принципово важливо, щоб саме суд визнав, що наказ №29 є протиправним, аби надалі повернути посади та людей на ці посади», — зазначив позивач Михайло Яценко.

Втім, суддя прийняв рішення прийняти клопотання та закрити справу. І мотивував це тим, що самі пункти наказу не створили негативних наслідків, зокрема скорочення штату. 

«Фактично наказ №29 містить внутрішні по Департаменту розпорядження щодо проведення так званої «оптимізації» роботи та штатних посад підпорядкованих установ. Водночас самі по собі пункти, які оскаржувалися, не створили негативних наслідків, про які заявили позивачі», — йдеться у рішенні суду.

Тож суд переконаний, що визнання наказу №29 протиправним не призведе до відновлення скорочених посад у закладах освіти, не поновить звільнених працівників на посадах, не відновить попереднє становище, яке існувало до прийняття наказу. А негативні наслідки, є «наслідками прийняття інших актів та вчинення дій керівників Департаменту та керівників освітніх закладів, які не є предметом дослідження у цій справі і не можуть розглядатися у рамках адміністративного судочинства, оскільки стосуються трудових прав працівників. Також кожний працівник мав право звернутися до суду, аби поновитися на роботі».

«Рішенням суду не задоволенні як позивачі, так і треті особи. Тому що наказ, який скасував сам Департамент, він не містить жодних вказівок, як він буде виправляти ці помилки. Суддя сказав, що він не бачить зв’язку між негативними наслідками і цим наказом. Але всі внутрішні та розпорядчі накази керівників відділів, які входять в склад Департаменту, базувалися саме на наказі №29. Чому суддя вважає, що цей наказ немає жодного стосунку до масових скорочень — незрозуміло. Тим пак, суддя зазначає, що кожна скорочена особа мала право звернутися до суду, але справа в тім, що майже кожна скорочена особа сподівалася саме на це рішення суду. Суддя це бачив і по наповненості в залі, і по акціям протесту. Тому це дуже соціальна справа, яка зачіпає інтереси майже двох тисяч осіб. А суддя говорить, що це нібито проблеми лише профспілки», — прокоментував адвокат Олексій Погребняк.

Сторона позивачів скоріш за все оскаржуватиме судову ухвалу в Апеляційному суді.

«Всі були переконані в тому, що суд визнає наказ протиправним, адже не озброєним оком видно, що скасування свого ж наказу — маніпуляція від міськради. Міськрада лишається непокараною, штатні посади не відновлені. Ми надали купу доказів, плюс перевірки Держслужби. Тепер можна говорити про зацікавленість самого ж судді у закритті справи. Ну що ж, будуть інші позови щодо зобов’язання Департаменту або керівників закладів культури повернути в штатні розписи ті посади, які були скорочені тим же наказом. Але особисто я дуже невпевнена, що Департамент добровільно введе ці штатні посади», — зазначила вчителька музики, яку скоротили за наказом №29

Нагадаємо, у лютому 2018 року Департамент гуманітарної політики Дніпровської мерії видав наказ №29 «Про оптимізацію штатних розкладів установ і підприємств, підпорядкованих департаменту».

На сьогодні у рамках «оптимізації» у закладах освіти міста були звільнені з роботи працівники 22 професій, як технічних, так і педагогічних. Загалом під скорочення потрапили півтори тисячі осіб. Також у школах естетичного виховання вартість навчання підвищилася втричі.

Після низки звернень народного депутата Андрія Денисенка  «оптимізацією» зацікавилася Державна служба якості освіти Міністерства освіти і науки України, яка провела перевірку Департаменту гумполітики та виявила факти порушень чинного законодавства та перевищення повноважень.

Автор: Дарина ТВАРА