Мешканці Кривого Рогу влаштовують фотополювання на снігурів

logo

Мешканці Кривого Рогу влаштовують фотополювання на снігурів - фото 1

Червоногруді та сіроголові. Це про снігурів. Щоб перезимувати в українських містах, вони долають відстань у тисячі кілометрів.

Птахи вирушають із Сибіру, Південної Африки та навіть Китаю. Долітають не всі. Щороку побачити зимових пташок дедалі важче. А в Кривому Розі на снігурів влаштовують справжні фотополювання.

Віктор – фотограф-анімаліст. Знімає птахів уже 10 років. Каже, у Тернівському парку можна зустріти червонокнижних сапсанів, болотну сову та українського колібрі, або королька. А от снігурів одразу впізнає за співом.

Щоб піймати в об’єктив птахів, чоловік іноді сидить у засідці по 5 годин. Коли пощастить – встигає сфотографувати цілі зграї. Цього разу також додав кілька світлин до колекції.

«Десь було напевно зграйка птахів 6-7. Спускалися одночасно. Два снігура. Вони відрізняються до речі, це може хто не знає – снігурі мають червоне забарвлення живота, а самочки більш такого сірого. Тому такі відмінності у цих птахів», — розповідає фото-анімаліст Віктор Сівідов.

А от Олег приходить сюди порибалити. Однак щоразу не може втриматися, щоб не сфотографувати яскравих птахів на телефон.

«І снігурі бувають, і дятли були. Будь-які пташки. А пташок тут куча: і лелеки були, і чаплі були. Тут сідали такі здорові. Раніше не було, а зараз з’явилися – чаплі саме», — ділиться рибалка Олег Макаров.

Снігурі – нетипові пернаті для Кривого Рогу, кажуть орнітологи. Зазвичай вони гніздяться у Карпатах. Сюди ж на зимівлю птахи летять із Сибіру, долають понад дві тисячі кілометрів. Щоб поласувати суцвіттям дерев.

«Це взагалі такий собі культовий птах. Це птах дуже яскравий, дуже гарний. І взагалі такого солідного виду, трошки пузатенький с коротеньким товстеньким дзьобиком. Взагалі виглядає як справжня новорічна іграшка. І коли хочеш побачити снігура – от бери знаходь ясени. Вони обов’язково будуть, бо ясени — це їх улюблена їжа», — пояснює орнітолог Ігор Янчук.