Мешканці Дніпра продовжують вимагати провести модернізацію Придніпровської ТЕС

logo

Мешканці Дніпра продовжують вимагати провести модернізацію Придніпровської ТЕС

Мешканці Дніпра, яким не байдужа екологічна ситуація в місті, звернулися до керівництва ДТЕКу із вимогою модернізувати Придніпровську ТЕС, яка вже роками труїть навколишні райони. Відповідну заяву опублікували на сторінці спільноти Save Dnipro у Facebook, передає Дніпроград.

“Шановні пане Ахметов, керівництво груп СКМ та ДТЕК! Ми, мешканці міста Дніпра, звертаємось до вас із вимогою – провести екологічну модернізацію Придніпровської ТЕС! Придніпровська ТЕС – єдина теплова електростанція, яка знаходиться в межах міста-мільйонника. Перші енергоблоки, які зараз експлуатуються найбільше, введені в експлуатацію в 1961 році», — звертаються активісти.

Зокрема, вони зазначають, що вже декілька років чекають на модернізацію станції.

З 2012 року вони чекають на:

— встановлення сучасного пило- та газоочисного обладнання на котли енергоблоків станції задля зменшення шкідливих викидів в атмосферне повітря міста; — автоматизовану систему моніторингу на труби та межу санітарно-захисної зони;- вирішення питання із відходами станції, що протягом 50 років накопичуються на землях нашого міста та області.

“Ці вимоги передбачені умовами приватизації ТОВ «ДТЕК Дніпроенерго», яка володіє Придніпровською ТЕС.Нас щороку ошукують, даючи порожні обіцянки щодо виконання наведених вище вимог, тому ми більше не віримо Придніпровській ТЕС. Ми – за зменшення викидів смертельно небезпечних речовин у повітря! Ми – проти видачі дозволу станції на викиди з великими концентраціями шкідливих речовин!», — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, громадські активісти запрошують усіх небайдужих мешканців міста приєднатися до громадських слухань, де буде обговорюватися видача дозволу Придніпровській ТЕС на збільшення викидів.

Слухання відбудуться 19 лютого 2018 року о 16:00 в ДК «Енергетик» (м. Дніпро, жм Придніпровський, вул. Космонавта Волкова, 11-А).

Нагадаємо, боротьба за збереження чистоти повітря у Дніпрі велася протягом багатьох місяців. Керівництво Придніпровської ТЕС хоч і проводило громадські слухання щодо переобладнання блоків станції під газове вугілля, але вимоги громади так і не були виконані.

 

Автор: Антон МОРОЗ