Мерія Дніпра виділила 11 млн грн підприємству, яке займається піаром міськради

logo

Комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба» створили чотири роки тому.

У Дніпрі міськрада виділила підприємству, що займається висвітленням діяльності цієї ж таки міськради, додаткові 11 млн грн. Активісти побоюються, що податки дніпрян можуть піти на передвиборчу кампанію нинішнього мера.

Що кажуть у мерії та чому ситуацією зацікавилися  у комітеті виборців — у сюжеті ТСН.19:30.

На черговій сесіяї міської ради Дніпра на голосуванні зміни до бюджету. Серед пропозицій – чергове виділення додаткових коштів на Комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба», а це ще 11 мільйонів.

Читайте також:

Депутат міськради заявив, що влада Дніпра за бюджетні кошти рекламує свою нову партію

Рішення депутати підтримали. Якщо на початку року бюджет комунального підприємства був 57,5 мільйонів, то нині він складає уже 71. «Повноцінна реконструкція однієї школі — це близько 20-25 млн грн. Могли відреконструювати чотири, може, п’ять шкіл», — каже депутат Дніпровської міської ради Олександр Купрієнко. 

Служба, на яку раптово виділили гроші, у Дніпрі була створена чотири роки тому. Вона має займатись організацією міських свят і укладати угоди із засобами масової інформації, аби ті висвітлювали діяльність міськради. Активісти вважають, що додаткове фінансування підприємства пов’язане із міськими виборами, що відбудуться восени.

За офіційним коментарем ТСН звернулась до міської ради. У відповідь отримапли листа, в якому зазаначено, що гроші підуть на оргнаізацію свят та телефонні дзвінки: «1,5 млн. грн. — послуги телефонного зв’язку та передача даних для інформування мешканців міста, 9,5 млн. грн. – організація і проведення загальноміських заходів».

Відео

Скандальне рішення: у Дніпрі міськрада виділила 11 мільйонів гривень на висвітлення власної діяльності

11 додаткових мільйонів гривень у Дніпрі міськрада виділила підприємству, що займається висвітленням діяльності цієї ж таки міськради. Активісти побоюються: податки дніпрян можуть піти на передвиборчу кампанію нинішнього мера напередодні місцевих виборів. У мерії ж запевняють: кошти витратять виключно на користь містян. Ситуацією вже зацікавилися у комітеті виборців.    

Скандальне рішення: у Дніпрі міськрада виділила 11 мільйонів гривень на висвітлення власної діяльності

Посадовці часто використовують місцеві бюджети для проведення прихованої агітації, кажуть у комітеті виборців. «Класичний приклад того, як місцева влада може використовувати бюджетні ресурси в цілях самопіару. Питань до цієї історії досить багато, починаючи від того, чому взагалі зараз виділяються ці кошти, чому саме на це комунальне підприємство», — зауважує аналітик ВГО «Комітет виборців України» Денис Рибачок. 

Утім, юридично довести, що податки дніпрян можуть бути використані на передвиборчу агітацію. неможливо,- додає аналітик Денис Рибачок. Адже офіційно перегони ще не розпочались. «За своїми ознаками ми могли б трактувати це як використання адмінресурсу, але юридично це довести фактично нереально.Єдине, що можна зараз робити, — це максимально висвітлювати цю ситуацію , привертати до неї увагу», — наголошує експерт.

Слідкувати за розвитком подій обіцяють у комітеті виборців. Там вкотре закликають усіх посадовцівне використовувати міські бюджети задля прихованої агітації.