Мережі вибухнули феєрією жартів щодо появи Hyperloop в Дніпрі

logo

Мережі вибухнули феєрією жартів щодо появи Hyperloop в Дніпрі

Не встигли інформаційні агентства поширити заяву міністра інфраструктури Володимира Омеляна про те, що у місті Дніпро почнеться будівництво тестового майданчика для надшвидкої транспортної системи, розробленої Ілоном Маском, як соціальні мережі вибухнули серією сумних жартів на цю тему.

Користувачі – як мешканці Дніпра, так і ті, хто лише чув про його проблеми – кепкують зі сміливої ідеї міністра, адже саме у Дніпрі, як ніде в іншому місті проблеми транспорту та інфраструктури не лише є нагальними, але й практично не вирішуються.

«Будуть робити капсули зі старих спринтерів», «А біля третього дерева за перехрестям зупинятиметься?», «Треба буде пустити через центральний міст, все одно його не відремонтують ніколи», «Наймемо на будівництво турків, ритимуть кілометр за три роки» — такі коментарі збирають чи не найбільшу підтримку, адже відображають хронічні проблеми міста: хаос в громадському транспорті, розпочаті й не закінчені проекти з ремонту набережної, мосту, будівництва метрополітену.

При цьому реакція мешканців жодним чином не бентежить керівництво міста. Зокрема, заступник міського голови Михайло Лисенко поспішив оприлюднити інформацію одного з видань, що Hyperloop в Дніпро привів ніхто інший, як радник мера Геннадій Корбан.

Ще далі пішов депутат міської ради, директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

«Цей проект далекоглядний, адже спрямований після практичної апробації на експорт технологій і продукції, тобто на підвищення ВВП України. Для Дніпра це буде означати – створення нових високотехнологічних робочих місць – ще одну практичну користь, на якій неодноразово акцентує увагу очільник Дніпра Борис Філатов» — прокоментував подію чиновник.

На сьогодні, не маючи інформації щодо суті проекту, його фінансування і виконавців, говорити про перспективи революційного транспортного проекту доволі складно. За словами міністра інфраструктури, будуватимуть в Дніпрі майданчик будуть «ті ж виконавці, які будують Hyperloop в Мексиці». Хто вони – поки не відомо. Натомість з українського боку до проекту вже приєдналися Національна Академія наук, Octagonal Corporation, Південмаш, Каховський завод електрозварювального устаткування, Інтерпайп, Unit.City, Агентство розвитку Дніпра, Український інститут майбутнього та Платформа розвитку інновацій.

Втім, скепсис мешканців Дніпра щодо будівництва транспорту майбутнього зрозумілий. Лише на минулому тижні було продовжено термін ремонту Центрального мосту до грудня 2019 року, хоча від початку передбачалося, що ремонт закінчиться влітку 2018. Цього ж тижня міський голова Борис Філатов зізнався, що на рівні уряду і спецслужб відомо: терміни будівництва метро в Дніпрі зірвано. За словами Філатова, будівельники працюють лише після його стусанів. А два дні тому було підвищено граничну вартість проїзду у громадському автотранспорті до 7 гривень – без проведення жодних конкурсів на обслуговування маршрутів та за умови що кожен шостий маршрут в місті працює незаконно.

Вочевидь, в ситуації, що склалася, допомогти Дніпру з транспортом може хіба що Ілон Маск.

Автор: Олекса ВАЛАХ