Мати збитої на пішохідному переході дівчини другий рік веде боротьбу за покарання винних у смертельній ДТП

logo

Мати збитої на пішохідному переході дівчини другий рік веде боротьбу за покарання винних у смертельній ДТП

17 червня 2016 року на Слобожанському проспекті міжміський автобус компанії «ПівнічТранс» збив молоду дівчину, яка переходила дорогу по пішохідному переходу на зелене світло. Внаслідок отриманих травм 25-річна дівчина померла на місці. Незважаючи на те, що поліція одразу затримала водія і зафіксувала ДТП, судовий процес щодо цієї справи триває вже другий рік і затягується всіма можливими методами.

Як зазначила у коментарі кореспонденту Дніпрограда мати загиблої дівчини Яна Вишнякова, все розпочалося ще на стадії досудового розслідування. Зокрема, рейсовий автобус, який був визначений як речовий доказ і поміщений на спецмайданчик, через деякий час був повернутий «ПівнічТрансу», після чого його більше не бачили і використати автомобіль для експертизи наразі неможливо.

Яна Вишнякова також повідомила, що технічний стан автобусу на момент аварії був жахливий, зокрема деякі деталі гальмівної системи були зношені. Сам водій виправдовується тим, що не встиг зреагувати на сигнал світлофору та відповідно загальмувати. Проте, свідки аварії кажуть, що водій мав достатньо часу на це і скоріш за все розраховував «проскочити» через пішохідний перехід, що і призвело до смерті дівчини.

Згодом виявилося, що компанія «ПівнічТранс» звільнила водія «заднім числом» і наразі відхрещується від нього. Проте, поліція зафіксувала факт перебування водія за кермом, його дорожній лист, дозвіл на виїзд тощо. А сам кермувальник повідомив суд, що за день до виїзду його змусили написати дві заяви – про звільнення і прийом на роботу нібито для невідомих бухгалтерських махінацій. Першу заяву «ПівнічТранс» використали як доказ того, що водій не працював у них на момент ДТП. Але суд продовжує вважати, що доказів про те, що водій був співробітником транспортної компанії немає. Окрім цього, на деяких документах помітно можливу підробку підпису водія.

У зв’язку з цим Яна Вишнякова зверталася у десятки інстанцій, серед яких обласна та генеральна прокуратура, управління Держпраці, ОДА тощо. Проте всі вони або ігнорували звернення, або просто надсилали звичайні відписки. Зокрема, Держпраці відмовилася проводити перевірку відносин «ПівнічТрансу» та водія автобусу, тим самим порушивши законодавство.

Сам судовий процес триває з початку 2017 року. За цей час відбулося декілька засідань, але рішення так і не було винесено. Адвокати водія-вбивці наполягають на проведені чергової експертизи аби знову затягнути процес і сподіваються на те, що потерпіла сторона опустить руки. За словами матері загиблої суддя веде процес не об’єктивно та грає «в одні ворота», не даючи ані обвинуваченню, ані потерпілій заявити будь-які клопотання по справі.

Наступне судове засідання заплановано на 12 березня, але Яна Вишнякова має сумніви, що воно відбудеться через кулуарні процеси.

Нагадаємо, шо «ПівнічТранс» — один із лідерів порушень у сфері пасажирських перевезень. Окрім цього «Північтранс» разом з іншим монополістом — «Автотранссервіс» — є не лише потужним транспортним ресурсом колись Партії регіонів, а нині — Опозиційного блоку, а й джерелом надходжень майже неконтрольованих готівкових коштів, які соратники Януковича використовують на виборах. 

Автор: Антон МОРОЗ