«Материк» сучасної української поезії

logo

Другий фестиваль сучасної української поезії «Материк» відбувся у Кам’янському. Унікальна для нашого міста подія зібрала поетів з різних куточків України, які протягом трьох днів ділилися своїми творчими надбаннями з містянами. Цього року фестиваль фінансувався з міського бюджету у межах проекту «Бюджет участі». Цей культурний захід увійшов до десятки найкращих проектів, представлених на міському конкурсі, і є унікальним в нашій країні.

У четвер, 8 листопада відбулось урочисте відкриття фестивалю. У світлій залі соціально-культурного центру «Єдності», який знаходиться у адмінбудівлі Центрального парку, зібралась велика кількість поціновувачів сучасного поетичного слова. Це й не дивно, адже фестиваль зібрав у одному місці поетів з різних міст країни. Вінниця, Київ, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Тернопіль, Одеса — географія «Материка» у Кам’янському продовжує розширюватися. Учасників та гостей фестивалю привітав міський голова Андрій Білоусов, висловивши сподівання, що у майбутньому «Материк» вийде на міжнародний рівень. Дякуючи за сприяння в організації фестивалю, поет та засновник «Материка» Сергій Злючий подарував міському очільнику примірник альманаху «Материк», який оснований на базі фестивалю та виданий у Кам’янському. Поет додав, що склад авторів видання досить потужній і незабаром альманах також буде презентовано у Києві.

«У нашому місті просування української літератури, поезії та взагаі українського мистецтва — справа досить складна, – почав свое звернення до присутніх Сергій Злючий. – Вже чотири роки я займаюся цим фестивалем. Проте мене надихає не тільки те, що до нас приїжджають такі поважні автори, а й надзвичайно важливо те, що наша аудиторія постійно розширюється. Серед наших слухачів постійно з’являються нові обличчя. Це говорить про те, що наша робота не марна і наші зусилля не вилітають у повітря. Здавалося би, що таке слово? Проте українське слово все ж таки знаходить свого слухача, і є інтерес до красного українського слова».

Програма фестивалю проходила у 10 локаціях по всьому місті. Можливість зустрітися з поетами та послухати вірші у виконанні їхніх авторів також отримали студенти та учні освітніх закладів міста. Другий день «Материка» за традицією був присвячений інтимній ліриці, яка торкається душі кожного слухача. Як і у минулому році, вечір інтимної лірики проходив у клубі-кафе The Beatles.

Знаковим став третій день фестивалю. У бібліотеці на пр. Шевченка відбулась презентація альманаху сучасної поезії «Материк», виданий у Кам’янському. Незважаючи на те, що ці три дні минули досить швидко, сучасна поезія продовжує жити у Кам’янському. Наше місто на фестивалі представили чотири поети: Марія Дружко, Андрій Енбулатов, Сергій Злючий та Михайло Яровий. І є надія, що наступного року «Материк» стане ще ширшим, а кількість авторів, які представлять наше місто на фестивалі, збільшиться.

К. Кіба