Марганець: реалії погоди та наслідки негоди

logo

    Зима завжди вносить певні корективи в повсякденне життя людей. Ось і цього року сезонні погодні умови не стали несподіванкою. От якби Марганець знаходився десь на південному континенті,  то сніг і ожеледь були б для нас страшною катастрофою, але ж Україна розташована не в Африці, а в самісінькому центрі Європи, тож зимові сюрпризи для нас не рідкість.

24 01 17 ozheledycja    Та, на жаль, готовність до локалізації наслідків негоди виявилася незадовільною. За спостереженнями марганчан, на вулицях міста вжито недостатньо заходів для безпеки руху пішоходів.

Під час спілкування з кореспондентами «ШМ» вони зазначили, що не всі тротуари посипано пісчано-гравійною сумішшю, особливо нарікали на це жителі Ювілейного кварталу, бо ж підйом там дуже крутий і, коли слизько, ділянку дороги від перехрестя вулиць Гідності та Лермонтова до супермаркету «Варус» літня людина долає більше, ніж за 40 хвилин.

   Скаржаться на погодні перешкоди й жителі приватного сектора, де територія, за їх словами, взагалі ніколи не посипається і не розчищається. А от мешканці багатоквартирних будинків навпаки – задоволені, бо керівництво ОСББ стежить за безпекою руху та вчасним посипанням внутрішньоквартальних тротуарів. Отже, ситуація неоднозначна…

   Про те, яким чином ведуться роботи із зимового впорядкування територій, розповів в. о. начальника КП «КЦ КПКМ» Руслан Петрицький: «Під час снігопадів працівники підприємства щодня здійснюють посипання тротуарів та пішохідних переходів, а також проїжджої частини. На жаль, ми не в змозі охопити всі магістралі одночасно. Певних зусиль у цьому напрямку мають докласти й підприємці, власники торговельних точок, проте, на жаль, не всі розуміють ступінь відповідальності.  Щодо внутрішньобудинкових територій зазначу, що керівники ОСББ належним чином проводять ці роботи, будинки, які знаходяться на балансі нашого підприємства, також обслуговуються вчасно. Якщо виникають проблеми з посипковим матеріалом, ми завжди готові надати . Для цього представникам ОСББ необхідно звернутися до КП «КЦ КПКМ». Стосовно приватного сектора – розчищати прилеглу територію біля власного домоволодіння повинні його власники. За прибирання прибудинкових площ жителі багатоповерхівок сплачують кошти, а от приватний сектор таких витрат не має, тож треба самотужки вживати  потрібних заходів»

   Поцікавились ми і станом травматизму в місті, що безпосередньо пов’язаний з погодними умовами. Виявилося, що на прийом до травматолога щодня записується чимало людей.

Лікар цієї спеціалізації Олег Невородчук  звернув увагу на те, що люди похилого віку змушені виходити під час ожеледиці, аби купити продукти чи ліки, наражаються на реальну небезпеку. Тож і їм самим треба бути обачнішими, і їх дітям, онукам та родичам  потурбуватись про своїх стареньких батьків і сусідів, аби убезпечити від травми. Ще одна порада від Олега Володимировича: щоб не постраждати на слизоті, слід мати зручне взуття, адже  декому з постраждалих завадили втримати рівновагу надто високі підбори чи платформи на чобітках.