Маловідомий, але прекрасний Миколаївський розпис Дніпропетровщини

logo

На Дніпропетровщині почав відроджуватись унікальний, але давно забутий Миколаївський розпис. Техніка декоративно-прикладного малювання, притаманного місцевості поблизу Новомосковська, була незаслужено забута ще за радянських часів. Але тепер вона стала своєрідною родзинкою краю, яка може в майбутньому конкурувати з Петриківським розписом.

15845

Історія

На тлі зеленого фону виростають барвисті квіти, соковиті ягоди, листя й галузки, нанесені впевненими, розмашистими мазками. Ось такі характерні особливості Миколаївського розпису. Ця особлива техніка малювання виникла в селі Миколаївці поблизу сучасного Новомосковська Дніпропетровської області. Чумаки часто їздили через Миколаївку, тому мистецтво широко популяризувалося Україною, перші згадки про нього були ще 300 років тому. Характерний стиль розпису – плоске писання, малюнок накладається на малюнок, колір на колір.

Шкода, але наразі вчитися чарівному мистецтву вже нема у кого. Старих майстрів, здатних викладати у школах немає, адже останні скрині були розписані умільцями у 30-ті роки минулого століття. Виробів по музеях збереглося досить мало. А сучасні умільці роблять все за аналогією – копіюють, інтуїтивно вчаться, орієнтуючись на зразки минувшини.

Особливості

Миколаївська розпис складніший, ніж його більш «розкручений» товариш  петриківський. У кожному елементі малюнка прихований символ. Наприклад, три квітки — це Всесвіт. Малюючи такі орнаменти, художник накладає кілька рівнів мазків. Основні кольори — червоний, жовтий, зелений.

Хочуть зробити брендомдом

У Новомосковську планують зробити це мистецтво своєрідним брендом, цікавим для туристів. Нині «розкрутка» миколаївського живопису як однієї з цікавинок краю – на першому плані. Пізніше у Новомосковську мають намір створити школу «миколаївського» малювання та виставкову світлицю.

Підготувала Дарина Сухоніс

за матеріалами Інтернет- ЗМІ

Поделиться ссылкой:

Метки: Дніпропетровщина, Миколаївський розпис, Новомосковськ