Майже 20 додаткових лікарень та навчання медиків: як у Дніпропетровській області готуються до протидії коронавірусу

logo

Додаткові госпіталі розраховані на 3 тисячі хворих.

У Дніпропетровській області у зв’язку зі спалахом нового коронавірусу COVID-19 готують додаткові шпитальні бази на три тисячі недужих. До двох опорних лікарень у різних містах області обрали нині ще майже 20 баз, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

Стримання цін, допомога безробітним та доплати медикам – Зеленський підписав «антикоронавірусні» закони

Нині на всю область лише дві опорні лікарні – у Дніпрі і Кривому Розі. В обласному центрі це будівлі початку минулого століття. А тому їх оснащують новим обладнанням, зокрема апаратами ШВЛ та спеціальними ліжками.

В області також шукають кваліфікованих медичних працівників, які вміють користуватися апаратами та можуть надати допомогу хворим із COVID-19.

Для прийому інфікованих коронавірусом наразі підготували, зокрема, 18 госпітальних баз. Їх список ще має затвердити комісія при Кабміні, але персонал вже почав проходити додаткове навчання.

Відео

У Дніпропетровській області готують додаткові лікарні на випадок спалаху коронавірусу

Додаткові шпитальні бази на три тисячі недужих готують у Дніпропетровській області. Саме таку кількість пацієнтів із коронавірусом передбачає песимістичний прогноз лікарів. Тому до двох опорних лікарень у різних містах області обрали ще 18 баз. За якими критеріями шукали лікарні — у сюжеті. Більше про коронавірус в Україні

У Дніпропетровській області готують додаткові лікарні на випадок спалаху коронавірусу

Читайте також:

Медпрацівникам, які лікують хворих із коронавірусом, втричі збільшили оклад: у МОЗ опублікували перелік посад

«Кваліфіковані бригади і кваліфіковані групи анестезіологів – вони значно в більшому дефіциті, аніж техніка, яку можна завезти. Саме — це основний критерій. А також забезпечити цей персонал засобами особистої безпеки і захисту», — зазначає Святослав Олійник, голова Дніпропетровської облради.

Додаткові бази готують не лише у великих містах, а й по районах. Бо, як зазначають лікарі, хворих із подібними недугами не варто транспортувати, оскільки це може обернутися летальним випадком.

«Пневмонію возити з лікарні до лікарні вже не бажано. Це все може закінчитися смертю. Фактично за один, два, три дні вони можуть перетворюватися на дуже важких хворих, якщо отримають неякісне і неправильне лікування», — пояснює Валерій Сердюк.

Ольга Павловська