Майбутнє — у поєднанні традицій та інновацій

logo

Бібліотека в сільській місцевості – це не просто місце, де можна взяти додому книжки. Вона є єдиним безкоштовним інформаційним та просвітницьким закладом для місцевих жителів. На теперішній час у Павлоградському районі налічується 14 публічних бібліотек.

Завдяки діяльності сільських бібліотек мешканці району та міста дізналося багато нової корисної інформації. Окрім того, сільська бібліотека найбільш наближена до місцевої громади, обізнана з реаліями її життя, покликана створювати культурне, освітнє та інтелектуальне середовище у своєму соціумі.

Протягом 2016 року бібліотекарі району провели безліч масових заходів для широкого кола користувачів. Особливу увагу привернули до себе літературні вечори, краєзнавчі посиденьки, майстер-класи, флеш-моби, засідання клубів за інтересами (до речі, при бібліотеках працює 10 клубів за різними напрямками) та багато інших.

З метою надання методичної допомоги та підвищення професійного рівня бібліотечних працівників району на базі Павлоградської районної бібліотеки проводяться різнопланові семінари, практикуми, тренінги, майстер-класи за темами «Організація та проведення масових заходів», «Методичні рекомендації по створенню буктрейлерів», «Сільська бібліотека і громада», що безсумнівно, впливає на подальший розвиток бібліотечної сфери на селі.

Все більшої популярності серед населення набирають інтернет-центри, які створені та працюють в Богданівській, Богуславській, Вербківській, В’язівоцькій, Троїцькій сільських бібліотеках. Завдяки використанню інноваційних технологій у роботі сільської бібліотеки користувачі різних вікових категорій мають змогу безкоштовно відвідувати інтнрнет-центри та користуватися електронною поштовою скринькою, здійснювати пошук інформації в інтернеті, спілкуватися по скайп-зв’язку з рідними та друзями.

Значною подією для бібліотек, які працюють у складі Богданівської та Вербківської об’єднаних територіальних громад, стало придбання у 2016 році нових ноутбуків та поповнення бібліотечного фонду сільських бібліотек новими сучасними виданнями.

Велику роботу проводять бібліотекарі району і для підтримки сучасного іміджу бібліотеки. Протягом року вони приймали участь у різноманітних проектах та регіональних компаніях. Наприклад, Богданівська, Малоолександрівська та Привовчанська сільські бібліотеки стали переможцями конкурсу міні-грантів «Місто своїми руками».

За вагомий внесок у розвиток, відродження культури сіл Павлоградщини, збагачення культурних і історичних традицій рідного краю бібліотекарі району були неоднаразово нагороджені почесними грамотами, подяками, дипломами від керівництва райдержадміністрації, районної ради Павлоградського району, ОДА, міністерства культури України.

Підводячи підсумки минулого, можно сміливо сказати, що реальне майбутнє — у тих бібліотек, які вміло поєднують традиційну культуру спілкування з книгою та нові інформаційні технології. Саме цього прагнуть наші бібліотечні працівники.

Шановні мешканці та гості району! Завітайте у ВАШУ бібліотеку! Вас завжди радісно зустрінуть фахівці бібліотечної справи Павлоградського району.

О. Капелюха, провідний методист КЗК «Павлоградська районна бібліотека»

e-max.it: your social media marketing partner

Следующая >Ценители украинской песни могут стать участниками нового вокального коллектива