Магістральний водогін на Дніпропетровщині: що відомо про будівництво

logo

Запуст водогону на Дніпропетровщині найбільше чекають мешканці Нікопольського та Криворізького районів – вони найбільше постраждали після підриву Каховської ГЕС. Що наразі відомо про хід будівництва та яку інформацію надають вДержавному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. 

Близько місяця тому в ефірі телемарафону голова Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що вода по водогону йде. Але до усіх районів ще не дістає. Також на ділянці в Нікопольському районі через постійні обстріли не могли вести роботи стабільно.

Він зазначав, що усі роботивелися українськими підрядниками. Матеріали для будівництва доправляли з інших країн, адже такого обсягу труб в Україні просто не було. Перша нитка водогону частково почала працювати у вересні минулого року та закрила 25% потреб води Кривого Рогу.

Станом на середину березня цього року усі будівельні роботи на водогоні були завершені. Розпочався запуск самого водогону, велися очисні роботи.

На кінець березня Мустафа Найєм повідомив, що наводогоні завершують монтаж насосного обладнання, що є одним з найважливіших елементів водогону «Інгулець – Південне водосховище». На той момент вже влаштували 99% трубопроводу. Будівельники планували працювати над автоматикою, електрикою та монтажем на камерах обслуговування водогону. Наостанок залишалися роботи з благоустрою та рекультивації земель.

Днями ж пан Найєм повідомив, що завершуються роботи на ділянці водогону Хортиця (ДВС 2) Томаківка – Марганець:

Будівництвоцієї ділянки є вкрай важливим, адже саме вона буде забезпечувати водою і другу ланку водогону Марганець– Нікополь – Покров. Проведення робіт в Нікополі є найбільш складним через постійні обстріли ворога.

Зазначимо, що сам водогін довжиною 145 кілометрів. Загальна довжина усіх труб, що використані у водогоні, становить близько 350 кілометрів. Водогін має забезпечити водою понад 1,5 мільйони людей у найбільш індустріалізованому регіоні країни.

Найбільша частина коштів на будівництво була виділена з державного бюджету, з фонду ліквідації наслідків російської агресії.

Також пан Найєм зазначив, що на кожній із ділянок працюютьінженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Окремо за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка України» буде проведено незалежну експертну оцінку проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону.