М’ясо, риба та консервації: дніпрянам нагадали де ховається збудник ботулізму

logo

М'ясо, риба та консервації: дніпрянам нагадали де ховається збудник ботулізму

Захворіти на ботулізм можна не тільки з’ївши зіпсовану рибу. Збудник цієї страшної хвороби ховається в лісових грибах, травах і навіть у звичайній домашній консервації, яку не правильно зберігали. Про це сьогодні, 18 вересня, під час прес-конференції в ІА «Інформатор» розповів лікар-інфекціоніст Володимир Чумак, передає Дніпроград.

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

«Найчастіше підхопити ботулізм можна внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту», — розповів Чумак.

Окрім того, потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно або недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. 

«Нерідкою причиною ботулізму стають в’ялені, копчені або консервовані продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Під час купівлі консервації необхідно звернути увагу на цілісність банки, аби вона була рівна та неушкоджена. Рибу в стихійних умовах купувати взагалі не варто, адже в цьому випадку ви просто граєте з вогнем», — пояснив лікар.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше. Чим важче захворювання, то коротший інкубаційний період. Симптомами можуть бути порушення зору, сильно виражена сухість у роті, підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, нудота, блювання, здуття живота.

«Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків — введення ботулінічної сироватки. Тому якомога раніше необхідно звернутися до лікаря. Інакше розвивається неврологічна симптоматика, зокрема дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі», — наголосив лікар.

Автор: Дарина ТВАРА