Лікарні Дніпропетровщини закупили медичний кисень задля боротьби із коронавірусом

logo

Лікарні Дніпропетровщини закупили медичний кисень задля боротьби із коронавірусом

Україна, зокрема і Дніпропетровщина продовжує боротьбу із пандемією коронавірусу. Чималу роль у лікуванні важкохворих пацієнтів на Covid-19 відіграє киснева терапія. Окрім апаратів штучної вентиляції легень та кисневих концентраторів, лікарні області також закуповують медичний кисень, передає Дніпроград.

Медичний кисень потрібен для апаратів ШВЛ. У лікарнях закуповують його у рідкому та газоподібному станах. Газоподібний зберігають у балонах, а рідкий кисень — у спеціальних газифікаторах, що переробляють рідкий кисень у газ. Потім його за допомогою труб подають у палати до пацієнтів. 

Так, “Міська клінічна лікарня №6” придбала як рідкий, так і газоподібний кисні. Останній закупили у п’ятилітрових балонах — усього 81 одиницю. Один балон обійшовся у 140 гривень. Також медзаклад закупив 182 тонни рідкого кисню — одна тонна коштувала 5360 гривень. Договір на доставку кисню підписаний із ПАТ “Лінде газ Україна” — це один із шести заводів в Україні, який самостійно виробляє медичний кисень.

“Лінде газ Україна” також доправлятиме кисень в дніпровську “Міську клінічну лікарню №21 ім. проф. Є.Г.Попкової». Там закупили 500 балонів газоподібного кисню по 250 гривень за балон. Проте в документації не вказується об’єм балонів. Тож порівняти ціни — неможливо. В свою чергу, “Павлоградська лікарня інтенсивного лікування” замовила у цього ж заводу 17 тонн кисню по 6 000 тисяч гривень за одиницю. Тобто на 650 гривень дорожче на одній тонні, аніж закупила дніпровська лікарня. 

Натомість, Криворізька міська лікарня №11 та Клінічна лікарня швидкої допомоги Дніпра замовили кисень у компанії «Кріогенсервіс». Це фірма-посередник між виробником та лікарнею. Вона купує медичний кисень на заводах, звідки доставляє його лікарням. Якщо потрібен кисень у балонах, фірма самотужки переганяє його в газоподібний стан на пунктах розподілу. Криворізька лікарня придбала 60 балонів газоподібного кисню по 375 гривень за одиницю. Проте знову ж таки, в документації об’єм балонів не вказується. А от Лікарня меддопомоги закупила дві тонни рідкого кисню на 320 тисяч гривень (16 000 гривень за тонну). 

Інша компанія, яка є одним з найбільших постачальників медичного кисню в Україні, ТОВ “ДіПі Ейр Газ”, також доправляє кисень в медзаклади Дніпропетровщини. Наприклад, Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1 МОЗ України придбала у цієї фірми 26 660 кілограмів рідкого медичного кисню на 399,9 тисяч гривень. Якщо перевести на тонни, то виходить 15 000 гривень за тонну, що втричі дорожче, аніж у “Лінде газ Україна”. В свою чергу, Павлоградська лікарня інтенсивного лікування закупила кисень по 18 000 гривень за тонну. За ще вищою ціною закупила кисень Першотравенська міська лікарня. Там віддали за тонну — 23 360 гривні. Якщо говорити про кисень у балонах, то ТОВ “Діпі Ейр Газ” підписала угоду із Новомосковською центральною регіональною лікарнею інтенсивної терапії на доставку 880 літрів кисню у 40-літрових балонах. Вартість одного балону — 420 гривень. Це вдвічі дешевше, аніж у закупили лікарні у ПАТ “Лінде газ Україна”. 

Нагадаємо, “Міська клінічна лікарня №4” Дніпровської міської ради лише з початку року витратила 6,57 мільйонів гривень на ковідні закупівлі. 

Автор: Дар’я Твердохліб