Лікарі розповіли про стан першокласника, який випав із третього поверху. Винним педагогам загрожує в’язниця

logo

6-річний хлопчик не отримав тяжких травм.

Вистрибнув з вікна, бо про нього забули. У Дніпрі у школі першокласник впав з третього поверху. Вчителька зачинила його в кабінеті й пішла. 6-річний Мирон намагався вибратися, тому зістрибнув у вікно. Хлопчик народився у сорочці, твердять лікарі, бо лишився живий. Як падіння допустили педагоги, нині з’ясовує поліція.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Поки перевдягався, першокласник не помітив, що в класі лишився сам за зачиненими дверима. Не на жарт перелякався. Вийти спробував через вікно.

Незвичні звуки біля школи почули старшокласники, що проходили повз. Аж раптом дитина падає з висоти третього поверху.

«Там була суцільна калюжа крові. І думали, що його взагалі розірвало. Його на руках занесли в школу. Нікого не пускали й замивали цю кров», — каже очевидець.

Падіння малого загальмував рюкзак за спиною. Він зачепився за гілля дерев і врятував Мирону життя. Дитина приземлилася не на асфальт, а на ґрунт у палісаднику.

Народжений у сорочці, запевняють медики. Кажуть, це диво, що після такого падіння дитина майже неушкоджена.

«Дитині дуже пощастило! Крім ударів м’яких тканин обличчя і черевної стінки. Іншої патології не виявлено. Всі внутрішні органи, кістки скелета — все ціле. Немає навіть черепно-мозкової травми», — каже лікар.

6-річний Мирон досі не збагнув, чим ризикував. Він усміхається лікарям і розповідає, чому зробив крок у вікно. Каже, що боявся, що залишився сам. Решта пішли в спальню й закрили двері, тому він і вирішив вийти через вікно.

Медики викликали поліцію. З’ясували, що падіння першокласника відбулося після уроків о 14:00,  коли почала працювати група подовженого дня. Вихователька повела 27 дітей із класу до спальні. А Мирона в кабінеті не помітила.

«Вона пояснює, що це нещасний випадок. Там було багато дітей. Вона їх не перерахувала, коли вони виходили. І також не помітила його відсутність, коли вкладала діточок спати», — говорить речник ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області Ганна Старчевська.

Двері вихователька зачинила. А от вікно — ні. Чому — спитати неможливо: в школі жінки немає, відсторонили від роботи. Її колеги знімальній групі ТСН не раді:

«Усі поїхали в департамент. Вийти до вас немає кому», — каже охоронець школи.

Директор після інциденту теж від роботи відсторонений. Замість нього — заступниця:

«Контролювати співробітників і їхню наявність на роботі не входить у мої обов’язки. Мене ніхто не уповноважував давати ніякі інтерв’ю», — каже заступник директора школи Юлія Мороз.

Урешті завуч тікає геть.

У міському управлінні освіти говорять про серйозні порушення в школі. Визнають, що класи першачків задля безпеки мають розташовуватися тільки на першому поверсі.

«Дійсно, прописано пункт, що класні кімнати саме для учнів початкової школи повинні бути на першому поверсі в ізольованому блоці. Але, на жаль, не в усіх школах є така можливість. І директори на місцях ухвалюють рішення щодо розташування класів», — говорить заступник директора міського управління освіти Олена Яковенко.

У поліції відкрили провадження: за службову недбалість винним загрожує п’ять років в’язниці.

Мирон у лікарні пробуде ще кілька днів – під постійним наглядом фахівців.

Ольга Павловська