<>

Лікарі Дніпропетровщини не хочуть закуповувати ліки для онкохворих дітей

Лікарі Дніпропетровщини не хочуть закуповувати ліки для онкохворих дітей

Сьогодні, 26 жовтня, на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства обласний депутат Оксана Томчук закликала перевірити діяльність медичних закладів Дніпропетровщини у зв’язку із незрозумілою ситуацією навколо закупівлі необхідних препаратів для онкохворих дітей, повідомляє Дніпроград.

«До мене звернулися волонтери обласної дитячої клінічної лікарні, у якій проходять лікування діти, хворі на онкологію. Суть звернення полягає у тому, що відбуваються постійні перебої із постачанням необхідних препаратів. Велику частину витрат беруть на себе благодійники та батьки дітей, а лікарня має постійні проблеми із забезпеченням, а препарати важкої хімії взагалі не закуповуються», — повідомила Оксана Томчук.

Отримавши таку інформацію, обласний депутат звернулася до ОДА, де губернатор заявив, що обласні лікарні фінансуються у повному обсязі і такої ситуації бути не може. Після заглиблення у проблему стало зрозуміло, що її причина полягає не у відсутності грошей, а у безвідповідальності лікарів, які просто не подають заявки на виділення їхнім медичним закладам ліків. До того ж, такі випадки спостерігаються у більшості лікарень та мають усі ознаки системності.

Відповідно до цього постало питання: чим займаються лікарі, якщо при достатньому фінансуванні вони не в змозі отримати усі необхідні препарати для важкохворих дітей? Вирішення цього питання відклали на наступне засідання постійної комісії, яке відбудеться 9 листопада о 14-00. Під час наступної зустрічі будуть присутні представники як медичних закладів, так і відповідальних органів обласної ради.

Автор: Антон МОРОЗ