Ліфт та домофон з камерами працюють без електрики: як будинки в Дніпрі роблять комфортнішими в умовах відключень світла

logo

Мешканці Дніпра знаходять інноваційні рішення, щоб жити комфортно, навіть коли немає електрики, повідомляє «Дніпро Оперативний». 

Як йдеться на сайті Дніпровської міської ради, на житловомумасиві Покровський, 5-Н Департамент самоорганізації населення Дніпровської міськради спільно з ліфтовою компанією провели експеримент: встановили унікальну систему. При вимкненні світла ліфт доїжджає до найближчого поверху, щоб люди могли вийти.

«При перших вимкненнях світла доволі часто навіть не виходила з квартири. Бо живу на сьомому поверсі. Зараз не боюся користуватись ліфтом — при відключенні світла підйомник дотягує до найближчого поверху і можна спокійно вийти. Це гарнановація, таких би побільше», — ділиться мешканка будинку буд. 5-Н на ж/м Покровський Ірина Валах. 

А в ОСББ «Моніторна, 2» ще взимку минулого року винайшли спосіб, як заживити домофони, щоб вони працювали і під час відключень.

«У нас просто в одне із вимкнень сталась неприємна ситуація у 3 підʼїзді: хтось зайшов та сходив у туалет «по-великому». Ми дізнались, що можна придбати павербанк, який підключається до домофона. Провели цей експеримент в одному зпід’їздів. І зараз вже 6 під’їздів мають таку систему. І камери, і домофони можуть працювати на такому павербенку щонайменше 7 годин. І коли світло вмикається, вони доволі швидко заряджаються», — розповів голова ОСББ «Моніторна, 2» Владислав Фролов. 

Як облаштовують будинки

Мешканцірадіють — завдяки цій системі стало значно безпечніше. Тамара Федосіївна згадує, що раніше навіть страшно було виходити, адже до будинку могли проходити незнайомці.

«Завдяки нашому інноваційному голові тепер вже не страшно», — каже жінка. 

Ці проєкти у будинках дніпрян тепер можна виконати запрограмою співфінансування.

«На сьогодні ми пропонуємо ці інноваційні заходи впроваджувати у будинках ОСББ за програмою співфінансування. Наприклад, якщо ви подаєтеся на капітальний ремонт ліфта, то система дотягування до поверху буде також додана. Нагадаю, що за програмоюспівфінансування капітальний ремонт підіймачів можна зробити за 10 % від суми, 90 % надасть місто. Щодо резервного живлення, то його теж можна зробити разом із ремонтом електрики, але за 25 % від суми», — розповів начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради Владислав Макарець.

Як облаштовують будинки

Проконсультуватися щодо проектів, які можна впровадити за програмою співфінансування, можна за телефоном: 063-340-94-77.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, де служитимуть чоловіки зобмеженнями за станом здоров’я. А ще ми писали про порятунок з палаючої квартири в Дніпрі двох песиків.