Лариса Скрипченко: шлях від мрії до дії

logo

В останні роки в Новомосковську активно розвивається громадський рух. Сьогодні гість нашої редакції — Лариса Скрипченко, лідер громадської організації «Від мрії до дії».

Волонтерська діяльність почалася для Лариси Скрипченко, як і для багатьох інших українських волонтерів та громадських активістів, в 2014 році. Після анексії Криму і подій на сході України спочатку виникло бажання розібратися, чому Україна виявилася розділеною, як дійшло до бойових дій. Разом з новими знаннями прийшло усвідомлення необхідності власної участі в зборі допомоги бійцям і мешканцям прифронтових територій. Починалося все зі збору води, продуктів, обмундирування для АТО. Всьому доводилося вчитися прямо в процесі роботи.

«Після першої поїздки в зону АТО — це був район Красногорівки, — згадує Лариса, -Першим моїм поривом було вивезти звідти дітей. Коли довелося вперше виступити перед місцевими жителями, страшно хвилювалася, готувалася. Але діалог вийшов. У той час місцевий громадський рух там тільки зароджувався. БФ «За майбутнє України», в якому я працювала в 2014-2015 роках, у співпраці з БФ «Допомога Дніпра» вивозили перші групи дітей на канікулах на Дніпропетровщину. Залучали громадські організації і бізнес. Намагалися показати цим дітям справжню Україну. І це дало свої плоди. Багато наших підопічних , закінчивши школу, приїжджають вчитися в Дніпро. Тут ми їх беремо під свою опіку.»

У 2016 році прийшло розуміння, що потрібно створювати власну організацію. Об’єднати однодумців. Так з’явилася ГО «Від мрії до дії».

«Взагалі у нас дуже слабо розвинений громадський рух. У тій же Польщі чи не кожен другий громадянин перебуває в якій-небудь громадській організації. А у нас навряд чи один з тисячі, «- говорить Лариса.

Активісти ГО «Від мрії до дії» прагнуть демократичних змін в суспільстві, а це неможливо без просвітницької діяльності. Донести до людей важливість участі у житті міста, країни, необхідність бути активними в суспільстві. Створити критичну масу обізнаних, активних людей, які зможуть змінити систему. Таким чином з’явився проект «Посилення дієвості громади Новомосковська та впровадження змін на місцевому рівні через міжрегіональний обмін досвідом», в рамках більшого проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського союзу.

Метою проекту було сприяння посиленню спроможності громади шляхом навчання активистів, популярізації «Днів громадської культури», проведення квестів «Демократія» та «Права людини». В рамках проекту проведені тренінги в Новомосковську, група молоді з 10 осіб подорожувала в м. Ужгород та вивчала форми місцевої демократії, переймала досвід громадських організацій «Моє Закарпаття» та «Закарпатська громада».

Результатом проекту стал круглий стіл «Відкритість діяльності громадських організацій, взаємодія з владою міста Новомосковськ», а також новий проект, партерами в якому будуть ГО «Прометей» та ГО «Шлях до майбутнього».

«Сьогодні важливо об’єднати всі реально працюючі громадські організації міста для досягнення спільної мети. А мета у нас одна — комфортне, чисте, безпечне місто. Розділити зони відповідальності. Налагодити просування і популяризацію наших ідей. Поки ми розрізнені, більшість наших ініціатив з’їдає система, якій складно протистояти самотужки,» — говорить Лариса Скрипченко.

Реалізація цього проекту передбачає розробку концепції розвитку Новомосковська на підставі аналізу потреб і інтересів всіх основних груп населення. Для цього будуть створюватися робочі групи по 10 представників певного соціального шару з різних районів міста в кожній. Для набору бажаючих працюватимуть спеціальні відкриті лінії і інтерактивна форма заявки. Готовність підтримати громадську ініціативу і разом працювати над реалізацією спільних проектів, спрямованих на розвиток Новомосковська, вже висловила міська влада.

Крім цього ГО «Від мрії до дії» продовжує реалізацію проекту «Діти і війна. Техніки зцілення». Він спрямований на допомогу дітям від 8 років і їх батькам в боротьбі з наслідками негативного впливу пережитих випробувань на психіку. Існують методики, що дозволяють подолати нав’язливі спогади, кошмари і інші наслідки, за якими працюють з учасниками цього проекту.

Ще одним своїм завданням ГО «Від мрії до дії» вважає дати можливість підростаючому поколінню Новомосковська побачити світ, Україну, показати, як влаштоване суспільство, як живуть люди в різних регіонах.

У планах також організувати денний табір для підлітків у формі «Форуму на траві», вільного спілкування на відкритому повітрі. Темою його буде вирішення конфліктів як в колективі, так і в сім’ях.