Криза в українських родинах: як дітям без батьків допомагають у Кривому Розі

logo

Фото Олександр Вілкул

Війна та інші негаразди в Україні призводять до частих кризових ситуацій у родинах. За перші шість місяців 2024 року у Кривому Розі з родин було вилучено 18 дітей через різні причини, включаючи наркоманію та алкоголізм. Ще 104 дитини залишилися без батьківського піклування.

Читайте також:
Тато – військовий ЗСУ: як підтримати дитину та зберегти емоційний зв’язок

Міські служби роблять усе можливе, щоб забезпечити дітей родичами, залучаючи психологів та соціальних працівників. Якщо це неможливо, діти тимчасово перебувають у Центрах соціально-психологічної реабілітації.

Фото Олександр Вілкул

Один із таких центрів показав Олександр Вілкул, та розповів: “Попри усмішки дітей, вони всі мріють про родину, але наразі менше людей висловлюють бажання усиновити дітей, і більшість бажають усиновити дітей до 5 років, тоді як у центрах більшість дітей старші”.

Фото Олександр Вілкул

Протягом перших шести місяців 2024 року в місті всиновили 15 дітей та створено 7 нових прийомних родин, що збільшило їхню кількість до 49. У Кривому
Розі функціонує 16 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються 118 дітей. Місто також прихистило 6 дитячих будинків сімейного типу та 2 прийомні родини з окупованих та прифронтових територій.

Фото Олександр Вілкул

Якщо у вас є бажання взяти дитину в родину, звертайтеся до міської служби у
справах дітей. Діти мають виховуватися в родині. Подаруйте дитині свою любов!