Кризи на ринку праці вже немає: хто наразі потрібен роботодавцям

logo

Кризи на ринку праці вже немає: хто наразі потрібен роботодавцям

З початку року ринок праці України демонструє стабільний приріст вакансій і зарплатні. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на онлайновий ресурс hh.ua націлений на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці.

З другого півріччя 2015 року до кінця першого півріччя 2016 кількість пропозицій роботи зросла більш ніж на третину. Поряд зі зростанням активності роботодавців спостерігається зниження активності шукачів, а це означає, що масові скорочення лишилися позаду й на ринку немає великого напливу безробітних.

Серед регіонів України найвищою конкуренція була у Дніпропетровській області, тут за пів року на одну вакансію претендувало 4-5 шукачів.

В результаті аналізу бази резюме і вакансій стало зрозуміло, що найскладніше знайти роботу цього року було топ-менеджерам, юристам, студентам і спеціалістам без досвіду, бухгалтерам і фінансистам, а також висококваліфікованим спеціалістам на виробництві. Проте найнижча конкуренція спостерігалась у сфері продажів, страхування, консалтингу і готельно-ресторанного бізнесу. Зокрема у Дніпрі потрібні бухгалтери, спеціалісти з персоналу, секретарі й лінійні спеціалісти у банківські відділення. Також буде нескладно знайти роботу представникам ІТ-галузі.

Як показало опитування працівників компаній, більш «веселішою» стала ситуація з оплатою праці. Трохи більше чверті компаній України підвищили зарплату всім без винятку співробітникам. При цьому кожен п’ятий роботодавець заохотив лише цінних для бізнесу спеціалістів, а кожен шостий — лише тих, хто виконав план минулого року й показав хороший результат. Нарешті в повній мірі запрацювала дієва схема оплачування праці. Наразі майже нікому не платять за просиджені штани у офісі, а при виплаті зарплати орієнтуються лише не кількість зробленої працівником роботи.

Щомісячне надходження нових вакансій, зниження конкуренції, а також хоча й незначне, але підвищення заробітних плат більшості «білих комірців» свідчать про подолання кризового дна й впевнене зростання ринку.

Загалом якщо 2015 рік був роком балансування між кризою і стабільністю, то 2016 з впевненістю можна назвати періодом стабілізації та зростання. 

Автор: Аврелія БЕНКЕТ