Криворожці вийшли на мітинги біля своєї мерії та обласної прокуратури у Дніпрі

logo

Криворожці вийшли на мітинги біля своєї мерії та обласної прокуратури у Дніпрі - фото 1

Криворіжці вийшли на мітинги. Один провели у своєму місті біля мерії. Інший – вже у Дніпрі під стінами обласної прокуратури. Чого вимагають і до чого тут передвиборні технології?

Проти мера Кривого Рогу відкривають кримінальну справу та мають вручити підозру. Інформація про це днями з’явилася у ЗМІ. Про це повідомив і сам Юрій Вілкул. Він записав офіційне звернення до містян.

«Реанімувати сфальсифіковану ще у 2015 році кримінальну справу. Мета — це прямо написано в їхніх офіційних паперах — вручити мені підозру, обрати мені запобіжний захід», — говорить міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул.

А сьогодні у Кривому Розі мешканці вийшли на мітинг під стіни мерії. Кажуть, незадоволені чинною владою. А ще тим, як розвивається місто.

«Уже 10 років поспіль грабують наше місто. Заробляють на всьому. Ремонти доріг, лікарень, крадуть гроші, які виділяються на боротьбу з Ковідом. Не ремонтуються дороги, похмурі дитячі майданчики на які боляче дивитися», — заявляють мітингуючі.

Чиновники до мітингувальників не вийшли. Заступник міського голови Олександр Катріченко пояснив: як раз проводили нараду.

«На жаль мені сьогодні так і не вдалось поспілкуватись з тими людьми, які мітингували. Оскільки саме о 10-й ранку було призначено засідання виконкому міської ради , на якій розглядались питання у тому числі пов’язані і з матеріальної допомоги і з початком опалювального сезону , інші процедурні питання дня», — говорить заступник міського голови Олександр Катриченко.

Ще один мітинг жителі Кривого Рогу влаштували вже біля обласної прокуратури у Дніпрі. Вимоги – ті ж самі.

«Ми, напевно, найбільш депресивний регіон з точки зору і екології, і комунального господарства та розвитку міста в цілому. Ми вимагаємо об’єктивного розслідування дій клану Вілкула в нашому місті», — заявляє мітингувальник Андрій.

У прес-службі прокуратури коментувати ситуацію не готові. Телефоном пояснили: про відкриття кримінальної справи та вручення підозри очільнику Кривого Рогу поки нічого не знають.

Тим часом, експерти припускають, що йдеться про типову виборчу технологію, коли окремий кандидат створює образ жертви.

«Це спосіб зіграти на емоціях виборців, викликати до себе жаль, співчуття. Це використовують представники опозиції у Кривому Розі, полягає це в тому, що таку технологію використовує мер міста. Але це ознака нинішньої ситуації, коли деякі мери, свідомо грають на протиріччі з центральною владою. Звинувачують в проблемах, створених самою владою у місті, але звинувачують у цьому центральну владу. І навпаки, себе вони описують, зображають, як жертву, яку переслідують», — каже політолог Володимир Фесенко.