Криворізький комбінат хоче відключити частину Долинської від водогону через боржників

logo

image

Частина міста Долинська Кіровоградської області може залишитись без води. Про припинення водопостачання попередило державне підприємство «Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд». Голова Долинської міської ради Віра Тернавська пояснила: містяни не платять за воду. Через це не можуть розраховуватись з комбінатом.

Залишитись без води може майже чотири тисячі жителів міста. На боржників подають в суд. Виконавчі листи повертаються, бо немає що стягнути з боржника.

Підприємство постачає воду з Кривого рогу. Попередження про можливе припинення водопостачання отримали три дні тому, – каже начальниця комунального підприємства «Координаційного центру з обслуговування населення» Валентина Ліщишина. «Борг 8 мільйонів. Для нашого підприємства – це дуже великий борг і він нам не підйомний. Якщо карантин буде знято, то відразу йде перекриття води», – сказала Валентина Ліщишина.

Голова міської ради пояснює, з міського бюджету комунальному підприємству допомагають. «У зв’язку з підвищенням у 2018 році тарифу на водопостачання та водовідведення, який складає 45 гривень 88 копійок, міська рада відшкодовує 8 гривень за куб води. Населення оплачує 37 гривень. Борг перед комбінатом складає 8 млн гривень. Цей борг на рік зростає на 3 мільйона гривень», – говорить Тернавська.

Місцева жителька Любов Лозова говорить, платить за технічну воду, яку їм подають, щомісяця. Чому має залишитись без водопостачання через божників, не розуміє. «Я використовую кубів 10, то це 370 гривень у місяць. Вода не придатна для пиття, а так, для технічних потреб нормально. Дуже часто виключають. Буває з попередженнями», – каже Любов Лозова.

Комбінат має борги за електроенергію, – розповів у відповіді на запит Суспільного керівник санації підприємства Микола Биковський: «До напруженої ситуації із несвоєчасною сплатою рахунків за електроенергію призводить перш за все невиконання комунальним підприємством «Координаційний центр» своїх договірних зобов’язань в частині повної оплати за отримані послуги водопостачання та водовідведення. На протязі 2018 – 2020 років розраховувався з підприємством на 65-70% від загального споживання обсягу послуг, що призвело до зростання дебіторської заборгованості комунального підприємства перед комбінатом на 18 листопада – це 8 мільйонів 100 тисяч гривень».

Під час карантину відключати місто від водопостачання забороняється, тому будуть домовлятьсь з підприємством говорить Віра Тернавська.