Конфлікт між фермерами і лісорубами: чому крадії деревини у Дніпропетровській області залишаються безкарними

logo

Лісоруби-нелегали тероризують жителів кількох сіл.

У шести селах Дніпропетровської області лісоруби-нелегали палять поля та нищать техніку фермерів, які намагаються захистити дерева. Люди кажуть, що знищення насаджень призводить до засухи на полях, але зловмисники залишаються непокараними, бо поліція щоразу після затримання відпускає їх.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Масштабна вирубка лісів та вивезення за кордон деревини: в СБУ розповіли про кримінальні провадження

Голова фермерського господарства Юрій Іванович розповідає, що вже кілька років намагається боротися із лісорубами-нелегалами. Стверджує, що йому спершу погрожували, потім почали нищити техніку та влаштували кілька підпалів на його полі. А нещодавно побили сина і нині він у лікарні.

«Кілька разів зверталися до правоохоронних органів, писали заяви. І все йде до нуля», — каже чоловік.

Фермери пояснюють, що захисні лісосмуги навколо полів потрібні, щоб утримувати в землі вологу і стримувати вітер, аби він не розносив чорноземи, а без насаджень суховії нищать поля. Водночас, за їхніми даними, столітні дуби та акації вирубують на продаж і щоденно вивозять дрова вантажівками.

Відео У Дніпропетровській області крадії лісу тероризують жителів кількох сіл

У Дніпропетровській області крадії лісу тероризують жителів кількох сіл. Б’ють людей, палять поля і техніку. Лякають тих, хто встав на захист лісосмуг, що безкарно вирубуються на продаж. Люди бідкаються – знищення насаджень призводить до засухи на полях, але зловмисників поліція чомусь відпускає. Як лісорубам вдається уникати покарання, дивіться у нашому сюжеті. Повні випуски дивіться на 1+1 video

У Дніпропетровській області крадії лісу тероризують жителів кількох сіл

«Ми ще не посіяли жодного гектару, бо немає вологи. Ми все частіше спостерігаємо маленькі торнадо, маленькі смерчі», — нарікає агроном фермерського господарства Олег Куций.

Десятки вагонів з лісом: у Мережі обговорюють завантажені потяги з деревиною на Буковині

Один із лісників Борис розповів, що порушників затримували вже, але їх поліція не карала і штрафів вони не платили, бо лісосмуги офіційно нікому не належать. Водночас сільський голова розповідає, що постійно отримує скарги від мешканців громадии. Втім посадовець, що до справи нібито причетні «треті особи» і він безсилий у ситуації. 

«Це зрозуміло всім, що замішані якісь особи, які я особисто не можу встановити, щоб висловлювання не були наклепом», — зазначає голова Великомихайлівської сільської ради Сергій Дегтярьов. 

Своєю чергою, у місцевій поліції кажуть, що вже відкрили два кримінальних провадження. За фактами побиття сина фермера та підпалів. Дати більш детальну відповідь щодо вирубок обіцяли після отримання усієї інформації.