Компанія кіпріота Єрмолаєва здає в оренду колишній “Будинок Учителя” у центрі Дніпра

logo

Побудований за кошти вчителів, а пізніше приватизований “Будинок Учителя” у Дніпрі новий власник вирішив здавати у оренду.

Про це повідомляє  КЗО “Будинок Учителя” ДМР .

Там зазначили, що здає будинок компанія “Alef Estate”підсанкційного кіпріота Єрмолаєва.

Нагадаємо, хто у нас присягався і божився, що заклад закривають зовсім не тому, що на його будинок знайшовся покупець, – йдеться у повідомленні.

А ось актуальне повідомленні на сторінці “Офісна нерухомість Alef Estate” у Facebook:

Окремо розташована будівля з прилеглоютериторією. Загальна площа 720 м2. Частково зроблений ремонт, санвузли, три входи. Підійде під медичний чи учбовий заклад. Оренда – 300 грн/м2. + експлуатація та оплата парковки на території.

Передісторія ліквідації комунальної  педагогічної установи така: в червні 2019 року депутати вирішили ліквідувати КП Будинок учителя. Скоріш за все – через будівлю, яка знаходиться в самому центрі міста – на пл. Успенській, в 150 метрах від ТРЦ Мост сіті. В тійбудівлі діяло багато гуртків для дітей, і необхідність закриття цієї установи була вкрай сумнівною. За рішення про ліквідацію КП “Будинок вчителя” проголосували 35 депутатів і міський голова Філатов.

Про це тоді повідомляв “Громадський контроль”.

Ось щописала у січні 2020 року ГО “Правозахисна група” з приводу  ліквідації “Будинкувчителя” у Дніпрі:

27 вересня 2019 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд ухвалив рішення: Визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 20.11.2018 року №1152 «Про передачу з балансу на баланс об`єктів нерухомого майна» в частині передачі з балансу департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради на баланс комунального підприємства “Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю” Дніпропетровськоїміської ради будівлі площею 720 кв.м. за адресою: площа Успенська, будинок 14, місто Дніпро (Будівля КЗО «БУДИНОК УЧИТЕЛЯ»). Рішення тут: http://reyestr.court.gov.ua/Review/84821646 22.01.2020 року Третій апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Виконавчого комітету Дніпровської міської ради та ухвалив нове рішення: – апеляційну скаргу задовольнити повністю, рішення суду першої інстанції скасувати у позові відмовити. Дуже здивувала промова головуючої судді(Панченко О.М.): «мовляв ми би раді допомогти але….». Також суддя порекомендувала звертатись до Дніпровської міської ради та вирішувати такі питання саме там. Додавши про те, що вони дуже (колегія суддів) занепокоєні з приводу ліквідації навчальних закладів у нашому місті. Таке рішення не є несподіванкою. Будівельні роботи (очищення території) наближаються впритул до «БУДИНКУ УЧИТЕЛЯ», гадаю місяць – три, і навчальний заклад зі своєю історією буде прибрано. Станом на сьогодніюридична особа КЗО «БУДИНОК УЧИТЕЛЯ» – ліквідована.

У березні 2024 року рішення Дніпровська міська рада приймає рішення “Про приватизацію об’єкта нерухомого майна по пл. Успенській, буд. 13 від 20.03.2024 12:00 № 53/48”.

Проект містить пропозицію продати, як зазвичай без конкурсу, та скоріш за все, за копійки цінну комунальну нерухомість. У даному випадку «будинок учителя», площею 707 м2, який розташований у самісінькому центрі та ще й має власну територію.Звісно продаж планується без збереження профілю. Навіщо місту приміщення, де проводились дитячі заходи, секції, виступи, а також інші творчі, виховальні, навчальні заходи питання для нас актуальне, а нашого очільника міста, на жаль, риторичне…, –писав напередодні прийняття цього рішення міськрадоюдніпровський адвокат Василь Підлужний.

Вже 1 квітня цього року на сайті Prozorro Продажі з’явився лот на оренду приміщення колишнього “Будинку Учителя”. А 30 травня ТОВ “КОМПАНІЯ ” ІМПЕРІЯ – БУД” підписала “Договір купівлі – продажу об’єкта малої приватизації– нежитлового приміщення шляхом викупу” на суму 12 455 049,60 грн.

Кінцевий бенефіціар ТОВ “КОМПАНІЯ ” ІМПЕРІЯ – БУД” – Світлана Петрівна Лагода.

Фото проєкту рішення, опубліковане Василем Підлужним.

Зазначимо, що приватизація будівлі “Будинку Учителя” саме ТОВ “КОМПАНІЯ ” ІМПЕРІЯ – БУД” визначена вже у рішенні міськради. Тобто проякийсь чесний конкурс навіть не йшлося, а об’ява на сайті Prozorro Продажі була чистою формальністю.

Раніше “Особи” також інформували: Експрезидент Ющенко постраждав через санкції на Єрмолаєва.