Коли живопис – спосіб не збожеволіти: Історія ветерана АТО, якому творчість врятувала життя

logo
224793_koli_zhivopis_sposib_ne_zbozhevoliti_isto.jpeg


Колишній боєць батальйону «Донбас» захищати країну від російської агресії пішов, коли його рідний Донецьк окупував ворог

Живопис врятував життя колишнього бійця батальйону «Донбас» Богдана Кириченка. Після повернення з війни чоловік поринув у творчість, щоб відійти від жахіть війни. Картини пише вже два роки, і його твори виставляються в усій країні. Чи допомогла бійцеві арт-терапія, дізнавалася Наталія Світлова.

За темою

Чорно-білими фарбами намалював свою першу картину 30-річний Богдан Кириченко. Її він написав 2016-го. Колишній боєць батальйону «Донбас» захищати країну від російської агресії пішов тільки-но його рідний Донецьк окупували терористи. 2015-го під час виконання бойового завдання разом із побратимами підірвався на міні. Двоє армійців тоді загинули. А Богдан зазнав тяжких поранень та контузії. Під час лікування у шпиталі дізнався про те, що тяжко захворіла і його дружина Юлія. Жінці знадобилася пересадка нирок. Щоб не збожеволіти від навали проблем, подружжя почало займатися живописом.

Чоловік розповідає: «У мене важка ситуація була, що сам з пораненням потрапив, ще дружина сильно захворіла. Тут всього – бюрократичних моментів, бігаєш, входиш в це життя і просто потрібен був час, два, хоч півдня в тиждень, коли вже мізки заходять не туди, просто треба переключатися, якийсь позитив повинен бути. Ось. Знайшов позитив».

Раз на тиждень подружжя приходило до майстерні Анатолія Мєльківа – художника, який від 2014 року лікує бійців за допомогою арт-терапії.

Анатолій розповідає: «Я вважаю, що художник – будь-яка людина. Дай навички, покажи, як робиться, дай іструмент і він буде передавати свій світ. Адже ми всі різні, і кожна людина буде по-різному бачити творчість, відчувати».

Відео за темою

Богдан від чорно-білих фарб поступово перейшов на кольорові, спробував писати гуашшю, аквареллю. Та найбільше вподобав олійні.

Дружина Богдана – Юлія Кириченко згадує: «Іноді він сидів годинами, щоб у нього вийшло хоча б що-небудь. Причому він проходив усі стадії спочатку – від гніву до прийняття».

Тепер Богдан пише переважно пейзажі. Чоловік пояснює: «Просто вони кольорові і приносять мені задоволення. Ось в галасливих містах хочеться якогось усамітнення, я не можу собі цього дозволити –кудись переїхати, тому пишу на картинах природу».

Анатолій також додає: «Коли людина бере пензлик в руки і починає малювати, то у неї виходить, змінюється програма, він не знищує, а починає створювати – творити. Відтворює новий світ і ось з кожним мазочками, з кожним рухом, дотиком до полотна пензля, він створює свій світ. Він не руйнує. Знищення, руйнування – це протиприродно, а коли йде творення, коли ви починаєте бачити – починаєте психологічно заспокоюватися».

Нині картини Богдана Кириченка подорожують Україною. Він приєднався до волонтерського проекту «Життя на нулі».

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, «5 канал»


А поделиться?Читайте также: