Колекція історичного музею Дніпра поповнилась кам’яним хрестом, заввишки в два метри

logo

Колекція історичного музею Дніпра поповнилась кам'яним хрестом, заввишки в два метри

Вчора, 18 жовтня, колекція історичного музею Дніпра поповнились черговою кам’яною бабою у вигляді кам’яного хреста, переробленого зі статуї половецького воїна. Висота статуї сягає більше двох метрів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку музею у Facebook.

Як зазначається, кам’яний хрест знайшли студенти Київського університету на високому кургані в околицях смт Магдалинівка Дніпропетровщини. 

«Саме він поповнив нашу музейну колекцію, яскраво демонструючи поєднання, зіткнення двох світів: язичницького та християнського, двох життів: кочового та осілого. Раніше на території нашої області подібні пам’ятки не зустрічалися. Ця пам’ятка є дійсно народною, адже гроші для її перевезення надали люди, які небайдужі до історії і розуміють важливість події», — зазначили співробітники музею Яворницького.

За повідомленням, проведення розкопок ініціював студент ІІ курсу КНУ ім. Т.Г. Шевченка (ННІ «Інститут геології») Ілля Годиня. Хлопець народився і проживає в смт Магдалинівка. Він цікавиться історією рідного краю та досліджую старовинні карти. На одній з таких карт 1860-х років він і знайшов цей курган ( Могила Єфімовка ) з позначенням кам‘яного хреста на ньому.

Студенту стало цікаво перевірити, чи справді там стоїть хрест або хоча б залишки від нього, тому що подібного в Магдалинівському районі він ще не бачив.

Раніше повідомлялося, що у історичному музеї Дніпра з’явилася сота за кількістю кам’яна баба. 

Автор: Людмила СТУПАК