Книга не повинна бути нудною: Дніпро відвідав письменник Давид Маркіш

logo

Книга не повинна бути нудною: Дніпро відвідав письменник Давид Маркіш

Вчора, 22 лютого, до Дніпра завітав письменник, автор двох десятків книг, які були перекладені на близько десяток мов, лауреат літературних премій Давид Маркіш. Про це повідомляє Дніпроград з місця творчої зустрічі – Музею українського живопису.

Його книги читають в США, Англії, Німеччині, Франції, Швейцарії, Швеції, Бразилії та десять книжок були перекладені на іврит. Давид Маркіш є лауреатом ізраїльських і зарубіжних літературних премій, він особисто був знайомий з Бродським, його портрет ще у юнацькі роки малював Глазунов, а Висоцький виконував три пісні на слова Маркіша, що було зовсім нехарактерним для виконавця, який зазвичай співав тільки свої пісні.

У 2017 році видавничий дім «Пенмен» вперше в Україні переклав та видав три книги автора: автобіографічний роман «Від межі до межі», «Гранатовий діл. 20 листів літнього добродія» та «Записки з минулого часу».

«Якщо книга нудна, я вибачаюсь, але це поганий письменник. Книга не повинна бути нудною», — почав Давид Маркіш, — «Я колись зарікся ніколи не писати мемуари, але згодом мене підштовхнули до цього, і я це зробив. Але я не розпочав свою книгу зі світлого дитинства, описуючи свої спогади та шкарпетки. Автор не може пам’ятати своє дитинство, ці розповіді зазвичай – пам’ять з других рук. Я писав не в хронологічному порядку, бо наша пам’ять працює наче мозаїка – вона закарбовує спогади маленькими шматочками. Я писав про людей з якими був знайомий, яких зустрічав на своєму життєвому шляху».

Письменник зауважив, що вважає книгу «Від межі до межі» — найкращою зі своїх книжок, оскільки вона розповідає про єврейський антифашизм.

Під час зустрічі з читачами Давид Маркіш розповів про своє життя, людей, які були йому знайомі, продемонстрував семихвилинний фільм про його батька Переца Маркіша —  письменника та поета, члена антифашистського комітету, розстріляного у 1952 році.

Захід проходив у теплій атмосфері дружнього діалогу. Після презентації усі охочі мали можливість придбати книжки, отримати підпис письменника та поспілкуватися з ним.

Автор: Ольга АНДРОСОВА