Керівництво правоохоронних органів відзвітувало щодо ходу слідства по подіях 9 травня в Дніпрі

logo

Керівництво правоохоронних органів відзвітувало щодо ходу слідства по подіях 9 травня в Дніпрі

Сьогодні, 11 травня, у зв’язку з протиправними вчинками дніпровської поліції у День Перемоги у Дніпрі відбулося екстрене засідання Президії Дніпропетровської обласної ради. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Представники Дніпропетровської облради зустрілися з керівниками правоохоронних органів області аби дізнатися про стан розслідування подій, які сталися 9 травня.

«Ми маємо зробити все, аби подібна ситуація ніколи не відбулася знову, ми маємо скоординувати усі зусилля, щоб в подальшому на теренах нашої області панував закон», — наголосив голова облради Гліб Пригунов.

Новоспечений начальник головного управління національної поліції Дніпропетровської області Віталій Глуховеря надав інформацію щодо аналізу тих подій, які відбувалися дев’ятого травня.

«9-го травня в Дніпрі проходили тематичні заходи, в яких брали участь більше 25 тисяч чоловік. Охорону громадського порядку здійснювало 3200 поліцейських. Під час фільтрації осіб, які брали участі у заході було вилучені сім пістолетів, шість аерозольних балончиків, ряд колюче-ріжучих предметів. Під час проводження заходів громадянам України було завдано тілесних ушкоджень. Головною реакцією вищими органами на такі події стало звільнення ряду керівників правоохоронних органів міста і області. Подальші слідчі дії тривають», — розповів Глуховеря.

Керівник обласного управління СБУ Едуард Кріцин запевнив, що під час свят Служба безпеки України діяла в максимально посиленому режимі. В свою чергу, заступник голови облради Святослав Олійник звернув увагу на недосконалу роботу СБУ.

«Як ми всі бачимо, в роботу СБУ були певні недопрацювання . А саме хочу звернути увагу на попередню роботу та діяльність виявлення подібного заколоту. Адже чудово видно, що акція побиття була організована та спланована. В місто відкрито в’їжджали автобуси, збиралися хлопці спортивної статури, в соцмережах є факти заклику до дебошу. Тож прошу звернути увагу на дані факти», — зазначив Олійник.

В.о обов’язки головного прокурора області Роман Сосков розповів, що наразі семеро тітушок знаходяться під вартою, ще семеро – в розшуку, дев’ятеро потерпілих дали свідчення. Подробиці свідчень не розголошуються через тайну слідства.

Депутат облради, правозахисник та адвокат Віталій Погосян наголосив, що він рішуче налаштований захищати права потерпілих АТОвців та активістів під час сутички.

«Чи є затримані поліцейські, які били дніпрян? Чи вручена хоч комусь з них підозра? Конкретних відповідей немає. Ми маємо зробити усе, аби ця ситуація не склалася так, як зі справами майданівців – більшість справ досі не розкриті. Всім очевидно, хто вів колону тітушок, хто керував нею, хто давав команду. Ми рішуче налаштовані розібратися в цій ситуації і довести її до кінця. І мають бути покарані не тільки тітушки, а в першу чергу ті, хто ними керував, ті, хто це все спланував і затіяв. Вони несуть більшу загрозу», — наголосив Погосян.

У підсумку депутати ініціювали звернення до Центральних органів влади щодо підвищення ефективності профілактики пов’язаної з забороною діяльності громадських організацій, що можуть фінансуватися за кошти держави-агресора та ведуть іншу підривну діяльність на території України.

Автор: Дарина ТВАРА