Кар’єри з блакитною водою: де в Дніпрі та області відпочити, як на березі моря

logo

Подорож до Чорного або Азовського моря влітку 2023 скоріше за все буде неможливою. Але ж відпочинок — це запорука фізичного і, що особливо важливо в наші буремні часи, психічного здоров’я. «Дніпро Регіон» зібрав для вас локації, до яких не довго добиратися і де можна посидіти на пісочку, позагоряти і, якщо не буде заборони епідеміологів, то й поплавати. Всі вони — колишні кар’єри з чистою блакитною водою.

Блакитне озеро

Блакитне озеро знаходиться в с. Єлизаветівка біля м. Кам’янське.

Кар'єри з блакитною водою: де в Дніпрі та області відпочити, як на березі моряФото: Карти Google.

Колись тут видобували пісок, потім кар’єр наповнився грунтовими водами і став улюбленим місцем відпочинку не тільки місцевих мешканців, а й дніпрян.

Озеро має величезну площу — приблизно 2 кв.км, десь на три чверті по периметру оточене сосновим лісом, є декілька пляжей з
чистим білим піском. Відпочити можна дикарем, але за відгуками туристів найкращі пляжі знаходяться в руках часних підприємців, які беруть плату за вхід на територію, навіси, шезлонги тощо.

І з кожним роком парканів, що виростають на березі, стає все більше, а вільного доступу до води все менше.
Навколо Блакитного є бази відпочинку, котеджні містечка та кемпінги.

Працюють прокат спорядження для любителів водних видів спорту.

Вільногірські Мальдіви

Українські Мальдіви у Вільногірську вже не один рік відомі мешканцям Дніпропетровської області.

Кар'єри з блакитною водою: де в Дніпрі та області відпочити, як на березі моряФото: Карти Google.

Назву місце відпочинку отримало за неймовірної краси білосніжний пісок на пляжах і небесного кольору воду.

Офіційних пляжів тут немає та й не по всьому берегу можна розташовуватися на відпочинок, адже озеро розташоване поруч з працюючими підприємствами.

Багато
питань викликає екологічний стан «Мальдів».

В мережі точаться дискусії, чи підвищений рівень радіації на «дикому курорті», чи знаходиться в межах допустимого. Найприскіпливіші беруть з собою дозиметри, аби бути впевненими, що відпочинок піде на користь.

Як би там не було, сюди їздять відпочивати на день, дехто приїздить з наметами і на додачу до морського пейзажу отримують ще й неймовірної краси зоряне небо.

На жаль, не всі туристи ведуть себе адекватно і територія
поступово заповнюється сміттям.

Ентузіасти і просто небайдужі туристи періодично влаштовують суботники і прибирають територю.

Новомиколаєвський кар’єрКар'єри з блакитною водою: де в Дніпрі та області відпочити, як на березі моряФото: lyapatravel.com.

Новомиколаївський кар’єр утворився на місці видобутку граніту і коли робітники дійшли до грунтових вод, роботи були призупинено.

На даний час озеро заповнене водою, глибина його трохи менше 50 метрів, береги обривисті і зручних входів у воду практично немає.

Через
це Новомиколаївський кар’єр не є придатним для звичного нам пляжного відпочинку, але тут багато років збираються дайвери. За їх розповідями, в чистій воді живе багато видів риби, а на дні та скельних виступах пірнальники з аквалангом встановили арт об’єкти і тепер в кар’єрі є свій підводний музей скульптур.

Для тих, хто хоче відпочити на озері, є можливість орендувати альтанку, кожна з яких стоїть на спеціальному пірсі. Вхід у воду також виконується з платформи на воді.

На території
є сміттєві баки. Екологічні проблеми не обійшли стороною і цей водний об’єкт. Полягають вони в забрудненні води підприємствами, що працюють поруч, і відпочивальниками.

Озеро КотлованКар'єри з блакитною водою: де в Дніпрі та області відпочити, як на березі моряФото: Карти Google.

Озеро Котлован – рукотворна водойма, що утворилася випадково в 70 роки минулого століття, коли
велася активна забудова цієї частини лівобережжя Дніпра.

Поруч з житловими об’єктами зводилися заводи а фабрики. На місці, де проводилися будівельні роботи, ківш екскаватора добрався до підземного струмка.

Вода швидко заповнила кар’єр. Трохи згодом сюди прийшли на відпочинок і риболовлю місцеві мешканці.

Хоча Котлован з усіх боків оточений підприємствами, це не зупиняє бажаючих позагоряти і поплавати.

Чистота і порядок піщаних пляжів лежить на совісті самих відпочиваючих,
прибирання проводиться силами небайдужих ентузіастів.

Також «на Котлі» є платна зона відпочинку. Вона облаштована навісами, мангалами, працює кафе.

Озеро дуже глибоке і в ньому живе багато риби. Періодично проводиться зариблення Котловану мальками. Також можна зустріти вужів та черепах.

Кар’єрна Червоному каменіКар'єри з блакитною водою: де в Дніпрі та області відпочити, як на березі моряФото: Карти Google.

Історія виникнення кар’єру на Червоному камені майже нічим не відрізняється від усіх інших — тут видобували граніт, потім озеро наповнилося водою з підземних джерел і стало місцем, де можна поплавати і попірнати зі скелі.

Скель по периметру декілька, але не всі вони придатні для прижків. Все тому, що на дні лежить багато техніки, будівельного сміття і можна
наскочити на арматурину або іншу металеву деталь.

Існує Кар’єр (а саме так його називають місцеві) приблизно з початку минулого століття.

За це час місце обросло міфами та легендами, про нього розповідають жахливі історії про потопельників та сомів-велетнів та все одно ходять купатися і загоряти.

Біля озера працює кафе, є тінь від дерев, стан води ніхто не перевіряє і прибирання також здебільшого на совісті відпочиваючих.

Кар’єр біля села Перше ТравняКар'єри з блакитною водою: де в Дніпрі та області відпочити, як на березі моряФото: Карти Google.

Останнім в огляді стоїть маленький кар’єр біля села Перше Травня.

Це невеличке озеро для усамітненого відпочинку. Розташоване воно в 40 метрах від річки Дніпро, на протилежному боці знаходиться село Волоське.

На кар’єрі немає взагалі ніякої інфраструктури,
тож все, що потрібно для відпочинку, треба брати з собою.

Зате вам нагородою стануть чиста вода, квітучий степ, вітер, сонце і зоряне небо якщо ви приїдете з наметом.

Як бачимо, поблизу Дніпра є місця, де можна відпочити у води. Купатися чи не купатися — вибір кожного. Зважаючи на війну в Україні і все те лихо, в тому числі, і екологічне, що несе нам росія, ми закликаємо бути обережними, прислуховуватися до рекомендацій відповідних державних установ і місцевої влади.

Якщо
ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів

Рейтинг статті

Раніше ми писали:3 кімнатні рослини, які шкодять сімейному щастю: гарні, але підступніУ Дніпрі 8 липня відбудеться фестиваль «Просто Неба Fest»: програма заходуБуде важкий місяць: календар магнітних бурь на липень 2023