Капеланство стає все більш актуальним в установах виконання покарань Дніпропетровщини

logo

Капеланство стає все більш актуальним в установах виконання покарань Дніпропетровщини

Сьогодні представник управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області розповів про капеланство в місцевих установах виконання покарань, повідомляє Дніпроград з прес-конференції у медіа-центрі «Міст-Дніпро». 

«Засуджені у ізоляції отримують багато вільного часу для роздумів про своє місце у світі, своє майбутнє, про новий шлях. У позитивних змінах злочинцям потрібно допомогти, тому ми забезпечуємо умови для зв’язку представників релігійних організацій з ув’язненими, аби вони допомогли у соціально-духовному розвитку останнім», — розповів головний спеціаліст управління ДПСУ підполковник внутрішньої служби Ярослав Костюченко.

У виправних колоніях Дніпропетровщини існує 20 приміщень для духовного розвитку засуджених, також нещодавно були виділені місця для спілкування з представниками євангельських організацій. Ведеться будівництво двох молитовних кімнат. Рік тому митрополит Іриней освятив місце майбутнього храму окремо для співробітників установ. 

З 14 травня 2015 вступив у силу Закон щодо інституту тюремних капеланів в Україні. Засуджені можуть спілкуватись зі священиком у будь-який час, без обмежень, окрім часу проведення слідчих дій та зайнятості на виробництві. Це означає, що найпожвавленішим часом є вихідні, а подекуди стається, що на колонію припадає 10 релігійних організацій. Тому пенітенціаріям доводиться постійно координувати їх дії та дії працівників виправних установ, бо хтось постійно має супроводжувати релігійних представників. 

Були інциденти між самими церковними представниками. З цього приводу, у травні минулого року пенітенціарна служба скликана круглий стіл, де обговорили питання етики, завантаженості установ виконання покарань та обидві сторони висловили свої плани та побажання щодо співпраці. 

Як повідомлялося раніше, музика та живопис стали значною частиною виховних заходів у виправних колоніях Дніпропетровщини.

Автор: Ольга СКРИЛЬ