Кам’янчани проаналізували роки АТО для міста

logo

Кам’янчани всі довгі роки війни захищали вітчизну, а мирні жителі допомогали бійцям. Що зроблено торік проаналізували в мерії, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби міськради.

За роки війни на Сході камэянчани втратили 11 справжніх патріотів — захисників своєї держави, чиїхось батьків, синів і чоловіків. Задля увіковічення пам’яті героїв АТО торік за кошти міського бюджету відкрили меморіальні дошки бійцям Миколі Гордійчуку, Аркадію Чухнову, Сергію Мелимуці.

Щороку міський голова Михайло Сімашкевич особисто відвідує сім’ї загиблих захисників на новорічно-різдвяні свята. Кожна родина й цього разу отримала подарунки і вітання від громади міста.

Торік дві сім’ї загиблих військовослужбовців В’ячеслава Завальнюка і Аркадія Чухнова одержали кошти на придбання житла. У 2015-му квартири отримали також сім’ї Романа Наглюка та Руслана Коношенка.

Оскільки вільний земельний фонд обмежений, міська рада проводить виділення вільних земельних ділянок лише для сімей загиблих і важкопоранених учасників бойових дій. Депутати міськради зарезервували більше 9 га землі на вулиці Руслана Коношенка. Із них 34 ділянки роздано та ділянку площею 1 га 60 соток передано у власність кооперативу «Учасники АТО».

48-ма інженерна бригада чисельністю близько 2,5 тисяч військовослужбовців під командуванням Віктора Коршка відзначала річницю з дня створення. Крім того,  на базі Кам’янець-Подільського військового училища створюється навчальний центр для тисячі військових. У перспективі — ще й факультету військової підготовки також приблизно для такої кількості військовослужбовців.

Під час робочого візиту групи військовослужбовців Збройних сил Великої Британії досягнуто домовленостей про те, ще вже з наступного року закордонні військові інструктори проведуть спеціальні штабні курси та навчатимуть інженерній підготовці за стандартами НАТО військовослужбовців саперних підрозділів 48-ї інженерної бригади.

А військові аташе провідних країн світу в Центрі розмінування обговорили спільний з НАТО проект з питань розвитку в Україні національної системи протимінної діяльності та протидії саморобним вибуховим пристроям, можливість надання внесків до Трастового фонду.

У 2016-му за кошти міського бюджету виготовили проектно-кошторисну документацію на реконструкцію реабілітаційного центру для військових.

У рамках міської комплексної програми «Турбота на 2012-2016 роки» з міського бюджету призначено одноразову матеріальну допомогу 238 учасникам АТО та їхнім сім’ям на 88 тис. 500 грн. 184 бійця отримали матеріальну допомогу на суму 70 тис. грн.

Крім того, учасники бойових дій користуються в Кам’янці-Подільському і послугою пільгового перевезення комунальними автобусами, приватними маршрутками (за рахунок власної господарської діяльності).

Діти батьків, котрі перебувають у зоні АТО, мають право на безкоштовне харчування в навчальних закладах у рамках відповідної міської програми. А ще — програми обміну для дітей, відпочинку та оздоровлення.

Щоразу в рамках ротації, коли оборонці міста від’їжджають у зону бойових дій, громада міста передає їм з собою в дорогу речі першої необхідності.

З початку військових дій на Сході країни очільник міста провів перемовини з польськими друзями, які надали фінансову допомогу для потреб військових. Допомагали та продовжують надавати підтримку колеги з Чехії, Литви, Польщі, представники української діаспори в Канаді та місцеві підприємці.

Цьогоріч на теренах Кам’янця вийшло три видання про героїчні подвиги захисників: «Увійшли в безсмертя» — книга пам’яті Героїв Небесної сотні і воїнів АТО Хмельниччини Станіслави Старостіної, «Це твоя і моя війна» Юлії Кошелєвої та «Життя, мов спалах» — про випускників шкіл Кам’янця-Подільського, які полягли у боях за незалежність і цілісність нашої країни Аліни Григоришин.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті, Фейсбук та Твітері