Кам`янська футбольна команда “АФК-“Надія-nova” стала срібною призеркою турніру в Іспанії

Автор: Віктор Куленко.

Футболісти з Кам’янського “АФК-“Надія-nova” не тільки дебютували, а й стали срібними призерами на футбольному турнірі “Trofeo Malgratense”, що проходив в іспанській Барселоні з 14 по 21 жовтня. Збірна команда АФК-“Надія-nova” змагалася серед футболістів U17. А ще кам’янчани отримали кубок “Гран-прі” як краща команда турніру. До речі, такий приз українська команда отримала вперше.

Футбольний турнір “TrofeoMalgratense” є міжнародною подією в календарі турнірів KOMM MIT. Рівно 40 років назад, на іспанське узбережжя Коста-де-Барселона-Маресме з багатьох куточків світу з`їхалися дитячі футбольні команди, щоб позмагатися між собою. Гравці з Кам`янського нинішньої осені вперше проторували шлях на цей футбольний форум. І вояж на батьківщину легендарної команди “Барселона” виявився щасливим. Хлопці “АФК-“Надія-nova” відразу стали срібними призерами.

У футбольному турнірі грали 30 команд з Албанії,Болгарії, Вельсу, Данії, Німеччини, Польщі, Іспанії, Індії, України, Фінляндії, Шотландії у вікових категоріях U11-U19. Ігри проводилися на полях зі штучним покриттям у Мальграт-де-Мар, Пінеда-де-Мар, Ареніс-де-Мунт, Сан-Вісенс-де-Монтальт, Сан-Сусанна, Сан-Поль та Матаро. Збірна команда АФК-“Надія-nova” змагалася серед футболістів U17.

«У групі крім нас грали дві місцеві команди, а також представники Уельсу та Польщі, – розповів тренер Валерій Палійчук. – Команда АФК віком на два рокимолодша за суперників, тому ми змушені були підсилитися гравцями “Надія-nova” (правила турніру не забороняють таке рокірування), за що велика подяка тренерам Миколі Голіку й Івану Бєломицеву. І хлопці показали себе з найкращої сторони. Розгромивши Уельс 5:1, вони вийшли з радісними обличчями на наступну гру з іспанцями, майбутніми переможцями турніру. Але дуже швидко радість змінилася спочатку на здивування, а потім на образу. І не через гру суперників, а через вкрай упереджене суддівство. Незнаю звідки були арбітри, але вони підсуджували іспанцям весь матч. Хоча ми так і не дограли до кінця сім хвилин. Тренери з Дніпра, які їздили з нами, ахнули від такого хамства. Кажуть, що ми думали, що у нас погане суддівство, а тут просто огидне. В тому матчі ми програли 1:2.

Після цієї гри ми зустрічалися з ще однією іспанською командою. Але їй зарахували поразку 3:0 за “підставу” (гравці старші за вказаний вік). Всі зустрічі ми проводили у другій половині дня. А от матч за друге місцепройшов в день закриття турніру о 15:00. Ми грали з поляками та перемогли 2:1.

Увечері останнього дня турніру, у Санта-Сусанні відбулася церемонія нагородження з врученням призів та феєрверком. Команда АФК-“Надія-nova” отримала кубок “Гран-прі” як краща команда турніру. До речі, як нам повідомили, такий приз українська команда отримала вперше. Разом з капітаном команди АФК-“Надія-nova” Максимом Вяткіним, кубок за друге місце отримали Олексій Дорошенко, Антон Дорошенко, Андрій Дзюба, ДенисКузьменко, Максим Онопрієнко, Дмитро Задорожний, Максим Горобець, Денис Веселий, Іван Неілко, Ростислав Беляєв, Матвій Катриченко, Ярослав Гринєвич, Дмитро Коржавін, Артем Третяченко, Гліб Черниш, Данило Нікулін, Назар Трофімов. А ще нагороду отримав найкращий бомбардир нашої команди Максим Горобець, який забив сім голів”.

Тренери також відзначили гру Андрія Черника, одного з найкращих воротарів турніру, а також форварда Івана Ярмолюка. “Ваня, це молодший брат Єгора Ярмолюка, колишньоговихованця “Надії”, який нині грає в команді Англійської Прем`єр-ліги “Брентфорді”, – розповідає тренер Микола Голік. – Мої “малюки” (хлопці 2008/2009 р.н.) хоча і програли всі чотири матчі німецьким командам з різницею в один м’яч, але добряче їх повозили по полю. Особливо старався Іван, який накручував суперників по всьому полю. Просто йому б хорошого партнера. Та ще й сили на кінцевий удар не вистачало. Перед поїздкою в Іспанію, я гадав, що ми будемо грати на пів поля. Але виявилося, що заправилами турніру, гра проводиться на всю довжину стандартного поля”.

Для юних футболістів, які мешкали в Мальграт-де-Мар, була організована екскурсія в Барселону, що розташована за 55 кілометрів. “Для нас провели пізнавальну екскурсію по Барселоні. Побачили панораму Барселони з пагорба Тібідабо, помилувалися чудовим витвором знаменитого архітектурного генія Антоніо Гауді собором Саграда Фамілія. Прогулялися найвідомішою вулицею міста Бульваром Рамбла від площі Каталонії до пам’ятникаХристофору Колумбу. На жаль не змогли проїхатися по вечірній Барселоні й не побачили казкового дійства зі світла, води й музики Магічного фонтану. Не побачили ми й святе місце для іспанського футболу стадіон “Камп Ноу”, на якому проводиться реконструкція. Але всі залишилися задоволеними від перебування в сонячній Іспанії”, – поділився враженнями від поїздки тренер Валерій Палійчук.

Кам`янська футбольна команда "АФК-"Надія-nova" стала срібною призеркою турніру в Іспанії - ФОТОКам`янська футбольна команда "АФК-"Надія-nova" стала срібною призеркою турніру в Іспанії - ФОТОКам`янська футбольна команда "АФК-"Надія-nova" стала срібною призеркою турніру в Іспанії - ФОТОКам`янська футбольна команда "АФК-"Надія-nova" стала срібноюпризеркою турніру в Іспанії - ФОТО