Как используют зеленые отходы для ландшафтного дизайна одного из микрорайонов Кривого Рога

logo

Як використовують зелені відходи для ландшафтного дизайну одного з мікрорайонів Кривого Рогу

Як використовують зелені відходи для ландшафтного дизайну одного з мікрорайонів Кривого Рогу

Фото: ПершийКриворізький

Мешканці мікрорайону Східний у Кривому Розі використали подрібнені гілки дерев після льодяного буревію в якості декоративної підстилки для клумб і паркових доріжок.

Журналісти «Першого Криворізького» поспілкувалися з громадською діячкою та мешканкою цього мікрорайону Світланою Хватовою.

Раніше редакція нашого сайту розповіла, чому ексерти вважають льодяний буревій природнимкатаклізмом.

«Коли комунальне підприємство «Сансервіс» працювало, ми спитали в них дозвіл, чи можна використовувати подрібнені гілки. Вони сказали, що звісно, так. Навпаки, вони заохочували використовувати, бо якщо не використати подрібнені гілки — це ж теж купки, такі горки невеликі, але людина, на жаль, сприймає… багато людей сприймають їх як сміттєві кучі й починають формувати, додавати до цих подрібнених гілок уже своє домашнє сміття. Тому коли формуються такікупи з подрібнених гілок, краще їх відразу ж використовувати, бо вони перетворюються, на жаль, на сміттєві купи» , — пояснює Світлана Хватова.

Громадська діячка розповіла, що подрібненням гілок співробітники підприємства «Сансервіс» роблять в рамках міської програми зі скорочення зелених відходів уКривому Розі. Також вона пояснила, що користь вторинного використання зелених відходів на місці має вигоду, ще і в економічному плані:

«…Уявіть, скільки треба спецтранспорту і скільки треба палива, щоб вивезти всі гілки на сміттєзвалище! А так ми отримали роботу на місці по їх утилізації та відразу використали для користі довкіллю. Подрібнених гілок вийшло в нас близько 150 мішків, ми все використали. І якщо будуть ще, ми використаємо ще. Це дуже крута штука…».

Авторфото: Світлана Хватова

Подрібнені гілки мешканці Східного використали на клумбах та в якості підстилок під лавами в парку Щастя та сквері імені Гутовського. Також криворіжці виклали невеликі доріжки до годівничок птахів, щоб людям було зручніше годувати.

«Було дуже багато емоцій негативних, коли ми бачили, що наші великі яблуні, груші, і абрикоси, і берези дуже постраждали. То хотілось якось так мінус перетворити на плюс. То з дуже гарних гілочок ми зробили у скверіГутовського годівнички для наших білок, для наших птахів. Встановили ми теж їх на ґрунті всередині парку. Ну тобто використали всі зелені відходи на повну», — розповідає Світлана.