Кабмін затвердив заходи щодо скидання шахтних вод у Кривому Розі: проєктом опікуватимуться промисловці

logo

Кабінет міністрів України затвердив заходи щодо скидання надлишків шахтних вод гірничорудних підприємств Кривбасу у річку Інгулець та функціонування ставка-накопичувача шахтних вод у балці Свистунова на Дніпропетровщині
балка свистуноваБалка Свистунова — ставок-накопичувач шахтних вод Фото: kr.informator.ua

Проєктом займатимуться промислові та видобувні компанії та ГО «Екологічна рада Криворіжжя», керівник якої теж займається розробкою та реалізацією надр.

Згідно з розпорядженням уряду №1802-р, передбачається розробка та впровадження альтернативної схеми існуючої системи акумуляції надлишків зворотних вод у ставку-накопичувачі та їх скидання до Інгулця на період до 2027 року.

Згідно плану заходів, схему має розробити ДП «Кривбасшахтозакриття» до 31 січня 2022 року у сприянні (за згодою) з громадським союзом «Екологічна рада Криворіжжя», Криворізьким залізорудним комбінатом (КЗРК), «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР), Центральним ГЗК (ЦГЗК) зі зниженням максимального обсягу акумуляції шахтних вод у ставку-накопичувачі до 6 млн кубометрів.

володимир соколовськийВолодимир Соколовський Фото: скриншот

Варто відзначити, що держпідприємство «Кривбасшахтозакриття» муситиме узгоджувати дії та розробляти проєкт спільно з промисловцями Кривого Рогу. А єдиною екологічною організацією, представленою в проєкті є громадський союз «Екологічна рада Криворіжжя», який очолює Володимир Соколовський. Останній є чи був керівником або бенефеціаром щонайменше 11 промислових підприємств.

Серед них:

«Укрбурвибух»;
«Промислове буріння»;
«Укрбухвибух Груп»;
«Гормаш-Україна»;
«Криворізький граніт»;
«Центр «Сонячне ремесло»;
«Укрруда»;
«Українська бурштинова біржа»;
«Прогресивне буріння»;
«Синергія»;
«Титано-апатитова компанія».

Частина фінансування проєкту здійснюватиметься в межах видатків державного бюджету.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, у Кривому Розі розгорілася справжня наукова дискусія щодо способу видобутку руд на міських кар’єрах. Зокрема, у Криворізькому національному університеті всупереч словам співробітника Антона Петрухіна, кажуть, що зупинити «вибухову діяльність» промисловців неможливо.

Читати також:

Поділитись

Інші новини