Кабмін затвердив план врегулювання ситуації зі скиданням шахтних вод ГЗК у Кривому Розі

logo

Кабмін затвердив план врегулювання ситуації зі скиданням шахтних вод ГЗК у Кривому Розі

Кабінет міністрів затвердив заходи щодо скидання надлишків шахтних вод гірничорудних підприємств Кривбасу у річку Інгулець та функціонування ставка-накопичувача шахтних вод у балці Свистунова (Криворізький район Дніпропетровської області).

Згідно з розпорядженням уряду №1802-р від 20 грудня 2021 року, оприлюдненому 12 січня поточного року, планується розробити та впровадити альтернативну схему існуючої системи акумуляції надлишків зворотних вод у ставку-накопичувачі та їх скидання до Інгулця на період до 2027 року, передає Інтерфакс-Україна.

Схему має розробити ДП «Кривбасшахтозакриття» до 31 січня 2022 року у сприянні (за згодою) з громадським союзом «Екологічна рада Криворіжжя», Криворізьким залізорудним комбінатом (КЗРК), «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР), Центральним ГЗК (ЦГЗК) зі зниженням максимального обсягу акумуляції шахтних вод у ставку-накопичувачі до 6 млн кубометрів.

Далі відбувається погодження проекту з різними термінами, які зафіксовані у розпорядженні. Зокрема, заплановано розробку та одержання паспорта ставка-накопичувача в балці Свистунова, проведення оцінки заходів на екологію внаслідок будівництва першої та другої черг гідротехнічної споруди накопичення та скидання шахтних вод ГЗК, розробку регламенту та промивання русла річки Інгулець до 2027 року.

При цьому введення в дію першої черги передбачається до 31 липня 2025 року, другої черги — до 31 грудня 2026 року.