«Ювелірна» техніка розпису: дніпровські майстри-емальєри готують серію монументальних робіт (Відео)

logo

Художники-емальєри з Дніпра готують серію унікальних робіт
Художники-емальєри з Дніпра готують серію унікальних робіт

5 канал

Дніпро

13.12.2017 23:35

Художників, які працюють із примхливим дорогим матеріалом у техніці гарячої емалі, в Україні майже немає

Емальєрний розпис – унікальна та недешева техніка, яку використовують переважно ювеліри. Утім, у Дніпрі, художники-емальєри готують серію гігантських робіт із зображенням етно-героїв різних країн. Почали – з японського самурая.

«Оце емаль, це перетерте скло, скажімо так, такий порошок. Він розводиться звичайною водою…», – ювеліри в цій техніці розфарбовують золото і срібло. Аліна Набока ж – пише на металевій пластині, і проводить майстер-клас.

Після того, як на пластину нанесли зображення – емаль поміщають у піч. Лише за 30 секунд при температурі вісімсот градусів емальована картина набуває бажаного глянцю. Однак іноді, кардинально змінює колір. «Здавалось би все просто – намалював, перемішав і все готово. А тут треба враховувати, якою вийде емаль, тому що вона не завжди виходить такою ж, як є», – розповідає учениця Катерина Сударська.

За темою

Художників, які працюють із примхливим дорогим матеріалом у техніці гарячої емалі, в Україні не так багато. Майстерня у Дніпрі – чи не єдина відкрита для відвідувачів. Нині майстри працюють над монументальним шедевром. Двометровий козак Мамай – вже нанесений контуром на мідні пластини.

«Мідь сама собою дуже красива річ така, декоративна, це метал. А там де відбувається травлення – різні декоративні якості цієї міді проявляються. Щоб емаль була не просто як каструля емалірована, а високохудожньою», – пояснює художник-емальєр Сергій Алієв-Ковика.

Мамай у кольоровій емалі з’явиться за кілька тижнів. Дніпровські митці задумали створити цілу серію, присвячену етно-героям різних країн. Робота над велетнями забирає по кілька місяців. Кількаметровий японський самурай – вже готовий до експозиції.

Де планують розмістити панно з героями-велетнями, майстри поки що тримають у таємниці. Вочевидь, кажуть, – їм забракне місця на вже відомій емальєрній вулиці у Дніпрі. Тут є вже зо дві сотні художніх робіт, представлених просто неба, і поки що це єдина емальєрна вулиця в Україні.

Наталія Світлова Андрій Ковбаса, «5 канал»

Дивіться також фотогалерею:

Унікальні картини українки: яку техніку вигадала мисткиня зі Львова