Юристи ПГ «СІЧ» допомагають волонтеру отримати соціальну допомогу на дитину

logo

Юристи ПГ "СІЧ" допомагають волонтеру отримати соціальну допомогу на дитину

 Юристи ГО «Правозахисна група «СІЧ»  взялися допомогти волонтеру, який не має українського громадянства, отримати від держави законні виплати для дитини.  Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ПГ «СІЧ» у Facebook.

Зазначається, що Анар — родом з Азербайджану, але хоче жити в Україні, де зустрів дружину, де народилися його діти. Останні три роки Анар бореться за громадянство. Він живе у прифронтовому Торецьку і з 2016 року активно допомагає українській армії.

«Місяць тому сталася біда. Через помилку при пологах донька Анара – Анаш народилась з патологією. Ось тут знадобилася б соціальна допомога на дитину, на яку маленька Анаш має законне право. У неї є українське свідоцтво про народження, а у дворічного братика Фахраддін є навіть українське громадянство. Але для соціальної служби Торецька – цих дітей не існує. Вони — діти ОСОБИ без громадянства і, користуючись тим, що чоловік не знає українських законів, відмовляють у виплатах»,  — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що від Анара вимагають ідентифікаційний код, знаючи, що він не може його отримати без громадянства. Наразі його донька Анаш у дуже важкому стані у Краматорській лікарні. Лише день лікування обходиться родині від 2 до 3 тисяч гривень.

«Дітей Анара позбавили виплат незаконно, адже «особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, мають право на державну допомогу нарівні з громадянами України». І ми будемо домагатися від чиновників виконання Закону – або прямо, або через суд», — вважає юристка Юлія Полєхіна.

Раніше повідомлялося, що юристи ПГ «СІЧ» спонукали міськраду Павлограда переглянути тарифи для переселенців.

Автор: Уляна ОЖИНСЬКА