Як у Дніпрі за права тварин боролися (Фото)

logo

Дніпро — одне з міст України, де рух зоозахисників має багаторічний досвід та безліч позитивних результатів.  Але уся відповідальність покладена на плечі волонтерів, адже усі притулки і їх фінансування – виключно діяльність небайдужих.

1

2

15 жовтня у Дніпрі пройшов перший Всеукраїнський марш на захист прав тварин. Журналіст «Вістей Придніпров’я» відвідала марш та підтримала рух на захист тварин.

Крізь дощ та сльози

До початку Маршу ще півгодини, але площа біля каруселі у Дніпрі вщент заповнена людьми. Усі з тематичними плакатами, декоративними вушками та домашніми улюбленцями. Багато хто з них —  вихованці притулків, врятовані від садизму, хвороб та відчаю. Є тут навіть тхори та криси, а тендітні кошенята визирають з-за пазухи господарів-рятівників. Волонтер Олеся Леонова малює усім охочим аквагрим – хлопці та дівчата перевтілюються у тваринок, комусь малюють криваві сльози – як символ того, проти чого борються волонтери.

22

3

«Щодня когось рятуємо, оперуємо. Просто не можу пройти повз, якщо бачу тварину на вулиці, шукаю дім або забираю тимчасово для себе», – розповідає дніпрянка Ольга Алексєєнкова. Вона стала ветеринаром саме через те, що це її покликання – рятувати та лікувати.

4

Випадкові перехожі цікавляться маршем, роблять фото людей у костюмах та з цікавими плакатами. Одна жінка плаче – їй дуже тяжко читати тексти та бачити фото, адже вона сама знає, що це таке – безпритульні тварини.

Сліз сьогодні багато, як і дощу, але це не зупиняє мітингувальників – марш розпочинається. Одна з організаторів Христина Бріллінг розповідає про основні вимоги та універсал, який в кінці підпишуть усі бажаючи. Це – один із способів бути почутими на рівні владних структур.

Ветеринар Ольга Фурсова розповідає про особливості стерилізації та її важливість у цивілізованому суспільстві. Адже це єдиний шанс зупинити збільшення кількості безпритульних тварин.

5

Представник Національної поліції Тімур Бакурідзе дякує усім небайдужим і зазначає, що поліція буде робити усе, аби закон працював.

6

В Україні є стаття, яка захищає права чотирилапих – «Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами 1. Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, — караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, — караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років», — йдеться у тексті статті.

7

Марш вирушає ходою через центр міста. Дощ не стає на завід, а багато перехожих дивуються та фотографують такий яскравий і нетиповий марш.

Тварина не розвага

Важлива зупинка для маршу — це цирк. Інстанція, яка повинна нести свято та радість, насправді «дарує» негатив – тварини страждають від дресури, живуть у тісних вольєрах та помирають у муках. Цивілізовані країни давно відмовились від такого мистецтва, адже там у цирках виступають талановиті люди, а не зацьковані тварини.

8

Біля цирку волонтер Лідія Ревенко зіграла роль кролика. Якого вбила система. Дівчина у закривавленому костюмі лягла біля будівлі цирку, як символ того, що ця структура вбиває.

Правда жорстока

Фінальна точка у дніпровському марші – куля бажань на Набережній міста. Біля неї мітингувальників поменшало, адже багатьох злякав дощ, який посилився. Але велика кількість людей все ж прийшли сюди, аби залишити свої підписи та побачити флешмоб «Куб правди». Волонтери у тематичних костюмах демонстрували на ноутбуках відео, де показана діяльність людини – жорстокість, садизм, щоденні вбивства і знущання. Багато хто відвертався, адже дивитися спокійно на ці реалії просто неможливо.

9

За попередніми підрахунками у Дніпрі марш відвідало більше трьохсот людей. «На сьогодні 260 підписів ми зібрали на підтримку універсалу. Але багато з тих, хто хотів залишити свій підпис, фізично не змогли приїхати, тому ми ще продовжуємо збір підписів усіх охочих. Приємно, що у Дніпрі марш пройшов так масштабно і яскраво», — каже Христина Бріллінг.

10

11

Загалом, учасники задоволені результатом і сподіваються, що перший марш дасть результати, адже він набув певного розголосу у місті та місцевих ЗМІ. І можливо, одного дня у Дніпрі усі притулки будуть порожні, адже туди просто нікого буде привозити…

Дарина Сухоніс

Поделиться ссылкой:

Метки: волонтери, Дніпро, закон, знущання, марш, права, Тварини