Як у Дніпрі допомагають людям з інвалідністю адаптуватися до життя у суспільстві

logo

У Дніпрі у міському центрі соціальної допомоги (ж/м Тополя-3, вул. Комбрига Петрова, 21) працює відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації осіб з інвалідністю. Тут вони мають можливість отримати низку послуг – від навчання до психологічної допомоги.

«Підопічні нашого центру навчаються за двома спеціальностями: швачка та оператор комп’ютерного набору. Люди з робочою групою інвалідності потім можуть працевлаштуватися, а ті, в кого неробоча група, отримують практичні навички для повсякденного життя. У нас також працює кабінет психолога та зала лікувальної фізкультури. Усі послуги надаються безкоштовно», – розповіла завідувачка відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації осіб з інвалідністю міського центру соціальної допомоги Лариса Жукова.

Наразі у відділенні обслуговуються 42 людини віком від 16 до 60 років. Протягом дня слухачі навчаються та відпочивають. Для них також організовано харчування. Реабілітаційний рік тут триває з вересня до кінця червня.

 «Я навчаюсь тут на оператора комп’ютерного набору. Нещодавно отримала роботу. Навчання у центрі дуже відрізняється від звичайних комп’ютерних курсів, адже часто люди не знають, як поводитися з особами, які мають інвалідність. А тут усе адаптовано: розклад, темп навчання, методи подання матеріалу тощо. Також ми дуже вдячні нашим викладачам, які не тільки читають матеріал, а ще й підтримують нас, дають поради», – поділилася думками слухачка центру соціальної допомоги Марина Бондаренко.

Поділитися

Категорія: Актуальные новости, Новости Днепра