Як святкували День села у новій об’єднаній громаді на Дніпропетровщині (Фото)

logo

Цьогоріч День села у Чумаках був незвичний. Адже це свято вперше відбулось у сформованій Чумаківській територіальній громаді. Навесні цього року об’єдналися села Чумаківської сільської ради  Дніпровського району та Приютської сільської ради Магдалинівського району. Тож захід відзначали з новими перспективами та звершеннями, а також уперше слухали гімн об’єднаної громади. Побувала на святі й журналіст «Вістей».

З позитивом у майбутнє

Перше, що помічаєш, в’їжджаючи до Чумаків, — це рівні заасфальтовані дороги, чисті узбіччя, креативні таблички із назвами вулиць, утеплені відремонтовані фасади багато­поверхівок, сучасна школа та дитячі майданчики. Все — завдяки плідній роботі сільської ради, спрямованої на покращення інфраструктури села. Нині у громаді 2 сільради ще працюють за власними бюджетами. А з нового року він уже буде спільний. Його наповнюватимуть підприємства та фермерські господарства, що знаходяться на території громади. ЦеТОВ «Торгівельно­транспортна компанія», ТОВ МВК «Єкатеринославський», ТОВ СГП «Чумаки», ТОВ «Єрмак Голд», ТОВ «Зоря Дніпропетровська»,  ВПК «Агро», ТОВ «Агродніпроцентр», ФГ «Катюша», ФГ «Медок» та інші.

За словами голови Чумаківської сільради Валентини Стець, цього року День села визначний. «Наша родина збільшилася на півтори тисячі мешканців, — зауважує вона, — а громада — на 7 сіл. Сподіваюсь, що це буде нова історія позитивних соціальних змін нашого краю». Під час урочистостей присутнім представили фільм-звіт про роботу сільської ради, в якому розповіли про цьогорічні досягнення та плани на майбутнє.

Визначили пріоритети

Відтепер Чумаківська громада складається з 11 населених пунктів — Чумаки, Приют, Тарасо-Шевченківка, Маївка, Зоря, Веселе, Вишневе, Виноградне, Іванівка, Нововасилівка, Новоспаське.

Пріоритетний напрям її розвитку — це освіта. На території функціонують Чумаківська та Приютська середні школи, а також Зорянський НВК. Сьогодні навчальні заклади підпорядковані районним відділам освіти та фінансуються за рахунок районних бюджетів. Але на останньому засіданні Чумаківської сільради ухвалили рішення про прийняття їх до комунальної власності громади. Це означає, що дані заклади матимуть нові можливості для роз­витку та забезпечення якості освіти. Також у Чумаках ведуться роботи із проектування нового дитячого садочка. В планах — будівництво такого закладу і на території Приютського старостинського округу. Важливою є й організація дозвілля для дорослих та дітей. Так, у вересні цього року ще одне село — Тарасо-Шевченківка отримало дитячий майданчик.

Серед планів громади — чимало ідей з роз­витку інфраструктури населених пунктів. Цього року модернізували систему відеоспостереження на центральних вулицях Чумаків, установили вуличні знаки у всіх селах Приютського старостинського округу. Наступного — планується ремонт доріг в усіх населених пунктах та завершення освітлення вулиць у старостинському окрузі.

На свято завітали почесні гості — голова Дніпровської райдержадміністрації Сергій Суслович та заступник голови Дніпровської райради Любов Біла. Вони привітали мешканців і побажали нових звершень та процвітання. За словами Сергія Сусловича, вітання мешканцям села з нагоди свята передав і голова Федерації футболу Андрій Павелко, а також пообіцяв, що до кінця року в Зорі облаштують нове футбольне поле зі штучним покриттям.

Підійшли креативно

Як завжди, до святкування Дня рідного села у Чумаках підходять креативно. Так було і цього разу. Ярмарок, розваги, лотерея із розіграшем цінних призів — холодильника  та іншої побутової техніки, фітнес-годинників та планшетів. Виступали народні колективи, зірки української естради — Денис Реконвальд та Tayanna, а також був феєрверк. Мешканці не нудьгували у чудовий осінній вихідний. Діти розважалися на майданчиках, батутах та з аніматорами. Дорослі відпочивали на фудкорті, брали участь в урочистостях.

Одна з традицій свята — виставка. Свої поробки на ній демонстрували не лише місцеві умільці, але й навчальні заклади. Діти створили осінні натюрморти, букети та навіть осінню ялинку. Власними кулінарними талантами хизувалися вчителі, які творчо підійшли до оформлення столів зі смаколиками.

Витвори з бісеру та «алмазної» вишивки представили Наталя Кухар та її донька Аліна. Наталя показувала, як відбувається процес творення. Каже, що це робота, яка потребує уваги та зосередженості. Жінка більше полюбляє вишивку бісером, а ось донька — «алмазну». Поряд місцеві уже цікавляться їхніми роботами та пишаються, що їхнє село не тільки затишне, гарне, але й талантів у ньому вистачає.

Під час урочистостей нагородили найкращих працівників, вручили подарунки найстаршим мешканцям, багатодітним родинам, ветеранам, атовцям та воїнам-інтернаціоналістам. Також уперше прозвучав гімн Чумаківської  громади. Його виконав народний артист України Олег Рудий.

Людмила Русанова, фото автора

Поделиться ссылкой: