Як подорожчання пшениці позначиться на Дніпропетровському регіоні?

logo

image

Як подорожчання пшениці позначиться на Дніпропетровському регіоні? За інформацією пресслужби зернової біржі України Грейн Трейд, в Україні закупівельні ціни на пшеницю сягнули рекордних 223-228 $/т або 7,6-7,7 тис.грн/т.

«Значне підвищення ціни на зерно, скоріш за все, пов’язане з пандемією СОVID-19. Країни стараються запастися продовольством так, щоб на випадок якихось форс-мажорів, була можливість якось захистити своє населення”, – про це в ефірі Українського радіо Дніпро у програмі «Тема дня» зазначив директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель.

«Дуже значного подорожчання на хліб не буде. Якщо візьмемо структуру витрат на 1 хлібину, зерно складає в різних аспектах від 30-40 % витрат від ціни хліба. Є значні витрати на газ , електроенергію, витрати на збут 15%. Тобто інші витрати частіше зростають і швидше, ніж витрати на зерно. Ціна на хліб подорожчає, але десь на 10-15% — це звичайні інфляційні подорожчання не пов’язані з ціною на зерно. Хліба в Україні і у Дніпропетровській області достатньо», – говорить директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель.

На думку заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука, через подорожчання зерна відбудеться і подорожчання хліба.

«На жаль, чинники, які вказували на те, що хліб мав би подешевшати їх нема. Навпаки ми прогнозуємо через подорожчання цін на зернові, хліб буде дорожчати. Виникає питання, які ж сорти хліба? Ми говоримо, подорожчають найдешевші сорти хліба – це житній хліб, хліб пшеничний 1 гатунку, білий хліб вищого гатунку, це традиційний батон. І на ці сорти хліба, ми прогнозуємо, зросте ціна порядку на 2-3 грн до кінця 2020 року», – зазначив Денис Марчук.

17 жовтня дніпряни долучились до екологічної акції «Озеленення України»