Як подолати посттравматичний воєнний синдром: До Дніпра ділитися досвідом приїхав капелан із США (Відео)

logo
196762_jak_podolati_posttravmatichnij_voennij_si.jpeg


Він приїхав зі Сполучених Штатів, щоби допомогти українським військовим. Полковник повітряних сил Сполучених Штатів у відставці приїхав на одноденний тренінг у Дніпро. Капелан Роберт Гікс пояснював фронтовикам, як долати пост-травматичний воєнний синдром. А от армійці розповіли не лише про свої проблеми. Кореспонденти «5 каналу» спостерігали за перебігом тренінгу.

Полковник повітряних сил США у відставці, капелан Роберт Гікс вже понад 30 років допомагає військовим США долати постравматичний синдром. До Дніпра приїхав вперше. Щоб поділитися знаннями.

Гікс розказує: «Капелану потрібно три речі: слухати солдат, навчитися слухати солдат та слухати їхні історії. Бо у кожного з них є своя історія».

Роберта Гікса на тренінг запросили українські капелани й волонтери, які працюють із учасниками бойових дій. А полковник зауважує: «Ймовірно, він не піде до психіатра, він не звернеться за медичною допомогою. Навіть не буде розмовляти про війну з дружиною. Проте він звернеться до капелана, який був з ним на фронті. Водночас, я рекомендую хлопцям створювати товариства ветеранів, бо вони знають, через що пройшли».

Кожен четвертий  ветеран АТО потребує психологічної допомоги, розповідають вітчизняні капелани. Підтримка потрібна й ріднім бійців.

Руслан Борисов, волонтер і студент-психолог, зауважує: «На це потрібно приходити, це потрібно слухати. Хлопцям потрібна допомога – не співчуття».

Додамо, за час російської агресії на Донбасі в зоні АТО відслужили 25 тисяч мешканців Дніпропетровщини. Пів тисячі захисників загинули. 

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, «5 канал»


А поделиться?Читайте также: